Победа над ПСЖ-ом од 2-0 могла би да буде одлучујући тренутак за сезону

Бајерн Минхен је убедљиво победио Пари Сен Жермен. Немачки рекордни шампиони су победили са 2-0 захваљујући головима Ерика Максима Шупо-Мотинга (61') и Сержа Гнабрија (89'). И могло би се рећи да је то био потенцијално одлучујући тренутак за Јулиана Нагелсмана и његово особље.

Лига шампиона је, ипак, свети грал за Бајерн Минхен ове сезоне. И њихови овогодишњи наступи то подвлаче. Рекордмајстер је победио у свих осам утакмица ове сезоне, победивши Барселону, Интер из Милана и ПСЖ два пута без признања. У ствари, једини клуб који је успео да постигне гол против Бајерна ове сезоне је мала Викторија Плзењ из Чешке.

То је задивљујући рекорд у поређењу са Бундеслигом, где је Бајерн повремено показивао недостатке и где је дубоко укорењен у трци за титулу са Борусијом Дортмунд. Два немачка великана тренутно су на бодовима на врху табеле.

Дортмунд је, наравно, јуче елиминисан од Челсија. То би дугорочно могла бити предност за црно-жуте, јер ће се сада у потпуности фокусирати на Бундеслигу. Јер за Бајерн нема сумње да сада жели да иде до краја у Лиги шампиона.

„Ако комбинујемо максималну жељу и емоционалност заједно са квалитетом који имамо, можемо све да постигнемо“, рекао је Нагелсман после утакмице на питање о могућности да освојимо трофеј ове сезоне. „Када комбинујемо ове ствари, ми смо невероватно добри и можемо сваког да победимо.

Свако ко је пратио Бајерн током целе сезоне несумњиво ће признати да је то тачно. Али истина је такође да је Бајерн био коњ који скаче само онолико високо колико му је потребно.

Против ПСЖ-а та баријера је, наравно, била веома висока и Бајерн ју је преузео без стрепње. Можда је најупечатљивији део перформанса био убедљив начин на који се одиграо. Бајерн је заиста направио само једну грешку током целе утакмице када је голман Јан Сомер покушао да дрибла лопту из свог краја и изгубио лопту од нападача ПСЖ-а - дефанзивац Матијс де Лигт је морао да дође до огромног избијања од гола.

„Погледао сам Станишића; био је обележен — и онда одједном, више нисам имао решење. Оно што је Матијс урадио било је невероватно“, рекао би Сомер о грешци после утакмице. "Да је то пошло наопако, игра би била другачија."

Од тог тренутка па надаље, било је глатко. У ствари, Бајернове младе звезде Јамал Мусиала и Алпхонсо Давиес диктирали су прво полувреме. Затим у другом полувремену, ветерани Томас Милер – он је изабран за играча утакмице – и бивши нападач ПСЖ-а Чупо-Мотинг диктирали су напад.

„У таквој игри увек постоје тренуци када треба да патите и створите мало среће“, рекао је Милер. „Били смо више контролисани у одбрани у другом полувремену. Одиграли смо бољу утакмицу и на крају заслужено победили.”

Голе статистике, у међувремену, дају другачију слику. ПСЖ је контролисао 55% поседа и направио више додавања, 556 према 453. Али слично као јуче Дортмунд против Челсија, Парижани нису имали лопту у значајним просторима, а Бајерн је добио кГ 1.50 према 1.14. И што је најважније, Бајерн је потпуно елиминисао звезде ПСЖ-а Килијана Мбапеа и Лионела Месија, који су били невидљиви током 90 минута.

„У првом полувремену нисмо добро урадили оно о чему смо раније причали“, рекао је Нагелсман после утакмице. „Било је превише простора. Боље смо се бранили у другом полувремену и били опасни на лопту. На крају смо заслужено победили.”

Победа ће бити велика за Нагелсмана јер ће му дати простор да ради и припреми свој тим за предстојеће тешке задатке у Бундеслиги и Лиги шампиона. Ово последње ће посебно бити велики приоритет ове године, што би могла бити најбоља вест за навијаче Бундеслиге који се надају тесној трци за титулу ове сезоне.

Manuel Veth je domaćin Бундеслига Гегенпрессинг Подцаст и Ареа Манагер УСА у Трансфер market. Такође је објављиван у Гардијану, Невсвеек-у, Ховлеру, Про Соццер УСА и неколико других медија. Пратите га на Твитеру: @МануелВетх