Александар Зверев победио 19-годишњег сензацију Карлоса Алкараза и стигао до полуфинала Отвореног првенства Француске

Александар Зверев остаје жив за своју прву гренд слем титулу, док ће Карлос Алкараз морати да сачека следећу прилику.

Зверев, Немац број 3, освојио је своју прву победу у Топ-10 у великом мечу победивши 6. Алкараза са 6-4, 6-4, 4-6, 7-6(7) за 3 сата и 16 минута да се пласира у своје друго узастопно полуфинале Ролан Гароса. Пораз је прекинуо низ од 14 победа за Алкараза, који је у Париз ушао као други фаворит за титулу иза првог играча света Новака Ђоковића.

Зверев, који је имао 0-11 против Топ-10 противника на слем турнирима, следеће ће се суочити са победником између браниоца титуле Ђоковића и 13-струког освајача Ролан Гароса Рафаела Надала. Изгубио је у прошлогодишњем полуфиналу од Стефаноса Циципаса у пет сетова.

„Срећан сам што ћу следећи пут играти или светског број 1 или краља глине“, рекао је Зверев Јону Вертхејму за Теннис Цханнел.

Након двоструке грешке Алкараза, Зверев је направио брејк за вођство од 5-4 у четвртој, Зверев је сервирао за меч, али га је историја проблема са сервисом на великим местима поново угризла и Алкараз је направио брејк за 5-алл.

У тајбрејку, Зверев је зарадио своју прву меч лопту при резултату 7-6, али је потом погодио бекхенд у мрежу. То је била друга меч лопта коју је Алкараз спасао у две недеље, након што је спасио једну против Алберта Рамоса-Виноласа у другом колу.

Са Алкаразом који је сервирао при резултату 7-8, Зверев је погодио бекхенд повратног победника од 95 миља на сат у другој меч лопти и тако зарадио победу.

„Очигледно је био фантастичан меч“, рекао је Зверев. „Царлос је деловао заиста непобедиво на шљаци до сада ове сезоне, тако да сам очигледно задовољан својим учинком. Знао сам да морам апсолутно да играм свој најбољи тенис од првог поена и то сам и урадио. И срећан сам што ћу га затворити у четири сета, јер би пети био тежак.”

Зверев остаје жив за своју прву велику титулу. Он изгубио у финалу УС Опена 2020 након што је имао два сета за љубав против Доминика Тима и сада је стигао до три друга велика полуфинала.

„Ја сам у полуфиналу великог меча и управо сам победио најбољег играча на шљаци коју смо имали ове сезоне, тако да мислим да то показује да и ја могу да играм добро“, рекао је Зверев. „Мислим да људи то понекад забораве. Ту сам већ доста времена.”

Алкараз је победио у 14 узастопних мечева, укључујући и титулу у Мадриду где је постао први човек који је победио Надала и Ђоковића на истом догађају на шљаци. Желео је да постане најмлађи полуфиналиста Ролан Гароса од Надала 2005. Алкараз тек треба да стигне до великог полуфинала, али је тек напунио 19 година.

Ипак, будућност му се чини светла и само је питање времена када ће се пробити до финала на слем турниру.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/адамзагориа/2022/05/31/алекандер-зверев-ванкуисхес-19-иеар-олд-сенсатион-царлос-алцараз-то-реацх-френцх-опен-семифиналс/