Анхел Ди Марија игра у још једној великој утакмици док Јувентус напредује у Лиги Европе

Уз одбитак од 15 поена који Јувентус ове сезоне чини домаћи успех немогућим, УЕФАЕФА
Лига Европе је добила још већи значај за торинског великана.

Та казна – расправљало се у ову претходну колумну – оставио је Бјанконере 12 бодова удаљен од прва четири места, чинећи освајање Лиге Европе вероватно најбољим начином да се обезбеди пласман у Лигу шампиона за сезону 2023/24.

Ипак, након ремија у првој утакмици осмине финала са Нантом 32-1 код куће, Јуве је кренуо у Француску са много посла ако жели да настави свој напредак у такмичењу.

Као и током целе сезоне, дуга листа повреда би додала додатни ниво потешкоћа њиховим шансама, јер су Федерико Кјеза, Аркадијуш Милик, Пол Погба и Фабио Мирети пропустили пут због разних проблема.

Улази Анхел Ди Марија.

Било је само четири минута реванша када је Ницоло Фагиоли освојио посед дубоко на половини Нанта, направио неколико додира, а затим извукао Ди Марију на ивици шеснаестерца.

Аргентински репрезентативац није показао оклевање, одмах је послао лопту снажним, увијањем, који је пронашао горњи угао мреже и оставио бившег голмана Фиорентине Албана Лафонта да се ухвати у коштац.

Нешто више од 10 минута касније, Ди Марија је ефикасно решио изједначење, узевши лопту у скоро идентичну позицију, али овог пута одлучио је да вози ка голу, заокружујући голмана и одбрамбеног играча пре него што је покушао да шутира који је дефанзивац Николас Палоа блокирао руком док је лежао на земљи.

Судија га је искључио и досудио пенал, који је Ди Марија одмах погодио. Са играчем вишка, Јуве је рачунао своју предност и излио притисак, уз низ шанси да дода трећину пре него што се зачуо звиждук на полувремену.

Ди Мариа је из даљине извео фину одбрану Лафонта, Адриен Рабиот је из близине шутирао главом преко пречке, а Филип Костић је својим снажним ударцем погодио стативу.

Више шанси је уследило после паузе, пре него што је Јуве у борби са головима коначно зграбио још једну. Паметно додавање Ди Марије довело је Алекса Сандра до гола да би Лафонт одбио његов покушај, а наставак Душана Влаховића је полетео у ваздух.

Ди Марија је дочекао ударац главом који је Лафонт одбио, али када је Влаховић извео последњи ударац поред гола, судија је показао да је лопта прешла линију у покушају Ди Марије.

Одатле је било једноставно да се види последњих петнаест минута, али није било сумње да је аргентинска звезда била разлика између две стране, још једном показујући да даје резултате када је најважније.

„Заиста сам срећан што сам успео да завршим добар рад тима и претворим га у голове“, рекао је Ски Италиа после утакмице. „Желели смо да прођемо у следеће коло, Лига Европе нам је веома важна.

„Дуго сам чекао на овакву прилику са дресом Јувеа и успео сам да подигнем летвицу. Трудим се да помогнем тиму, победили смо и ушли смо у осмину финала.

„Овај резултат значи много за нашу сезону, победа овде са целим стадионом који је навијао против нас, али добили смо оно што смо желели.

Макс Алегри је такође био задовољан, користећи свој интервју после меча са истим емитером да подвуче чињеницу да је Ди Марија заиста посебан таленат.

„Он је шампион и другачији од осталих“, рекао је тренер Ски Италиа. „Њему све иде лако, подиже укупан ниво тима и сви се остали осећају опуштеније у његовом присуству.

„Он види ствари које други не могу. Ди Марија је у категорији правих шампиона.

То је несумњиво тачно, што је још једном доказао на Стаде де ла Беаујоире.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/адамдигби/2023/02/24/нгел-ди-мара-деливерс-ин-иет-анотхер-биг-гаме-ас-јувентус-адванце-ин-еурпопа- лига/