Аргентина преживјела запањујући повратак Холандије и стигла до полуфинала Свјетског првенства

топлине

Аргентина и звездани нападач Лионел Месси прелазе у полуфинале Светског првенства, након што су преживели шокантан повратак од два гола у другом полувремену из Холандије у мечу који многи називају најзабавнијим на турниру до сада.

Кључне чињенице

Аргентина је победила са 4-3 у извођењу једанаестераца након што је резултат изједначен 2-2 после продужетака.

Аргентина је дошла до вођства од 2-0 захваљујући головима Месија и Нахуела Молине, али је прокоцкала вођство у гостима у последњих неколико минута другог полувремена.

Холандија је вратила први гол резултатом Воута Вегхорста у 83. минуту, а затим је изједначила меч на још једном Вегхорсту голом у 10. минуту надокнаде на само неколико секунди до краја.

Велики број

17. Толико је издато жутих картона у хаотичној утакмици, чиме је постављен нови рекорд Светског првенства. Није било црвених картона.

Вхат То Ватцх Фор

Аргентина се састаје са Хрватском у полуфиналу у уторак, након што је Хрватска раније у петак извела велики пораз, куцајући ван турнирских фаворита Бразил.

Кључна позадина

Трчање Аргентине помно се прати широм света јер се очекује да је то последња шанса за Месија (35) да освоји највећи светски спортски догађај. Био је близу победе 2014. године, када је Аргентина изгубила од Немачке у продужецима финала Светског првенства, али је Светско првенство 2022. сада једини пут у његовој каријери да је напредовао даље од четвртфиналне фазе. Холандија је ушла у меч као аутсајдери упркос добром учинку у групној фази и резултату 3-1 победити САД у 16. колу

Тангент

Мароко је једини други неевропски тим који је остао на Светском првенству, и већ је ушло у историју као прва арапска нација која се пласирала у четвртфинале. Ако Мароко победи у мечу против Португала у суботу, постаће први афрички тим који је икада прошао у полуфинале.

Даље читање

Шокантно за Светско првенство: Хрватска избацила фаворита Бразил чак и када је Нејмар изједначио Пелеов рекорд голова (Форбес)

Амерички мушки тим елиминисан са Светског првенства у поразу од Холандије резултатом 3-1 (Форбес)

Шта гледати у финалу Светског првенства: Месијев последњи меч, Нејмар против Пеле, Мароко трка за векове и више (Форбес)

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/ницхоласреиманн/2022/12/09/сигх-оф-релиеф-аргентина-сурвивес-стаггеринг-нетхерландс-цомебацк-то-реацх-ворлд-цуп-семифиналс/