Аргентина води са 2-0 након гола Месија и Ди Марије

топлине

Лионел Меси и Анхел Ди Марија постигли су гол у првом полувремену док је Аргентина повела са 2:0 против Француске у првој половини финала Светског првенства у фудбалу 2022. у недељу, у утакмици која је вероватно последња за 35-годишњу аргентинску легенду. пуцао у освајање највеће титуле у спорту.

Кључне чињенице

Меси – који се нашироко сматра највећим у својој генерацији – суочава се са француским нападом који предводи 23-годишњи Килијан Мбапе, кога многи сматрају наследником аргентинске звезде и очигледно најбољег играча света.

Меси и Мбапе заједно воде на листи голова на турниру са по пет голова, уз три и две асистенције.

Финале у Лусаилу биће прилика за Месија—који је освојио сваки други велики трофеј у игри—да превазиђе разочарање због пораза од Немачке са 1-0 у финалу 2014. године, где је пропустио прилику да постигне гол убрзо после полувремена .

Историја такође мами француски тим и Мбапеа који настоје да постану први тим у шест деценија који је узастопно освојио светска првенства – што је последњи подвиг постигао Пелеов Бразил.

Форбес Валуатион

Са приходом од 130 милиона долара ове године, Меси је био најбоље рангирани играч Форбес ' списак најбоље плаћени спортисти од КСНУМКС.

Ово је прича у развоју.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/силадитиараи/2022/12/18/ворлд-цуп-финал-аргентина-анд-лионел-месси-фаце-дефендинг-цхампион-франце/