Бајерн Минхен је победио Барсу са 2-0 по повратку Левандовског, али сумње остају

Бајерн Минхен је победио Барселону са 2:0 у, како се сматрало великом повратничком мечу бивше звезде Роберта Левандовског. Иако је Левандовски имао своје шансе, голови у другом полувремену Лукаса Ернандеза (50') и Лероја Санеа (54') обезбедили су Бајерну сва три бода на крајње удобан начин.

У ствари, импресивна је била брзина капитулације Барселоне после првог гола. Бајерн се управо мучио током првих 45 минута само да би прекинуо мртву тачку након што је Хернандез ударио главом након корнера Џошуе Кимича. Онда је само четири минута касније утакмица завршена када је Сане откопчао одбрану Барсе и повећао резултат од 2-0.

„У првом полувремену, Барселона је имала боље шансе од нас — наша последња лопта није била ту“, рекао је тренер Бајерна Јулијан Нагелсман после утакмице. „Ствари су постале много боље у другом полувремену, а наша ефикасност је данас направила разлику.

Левандовски је вероватно могао и сам да заврши у првом полувремену. „Имамо среће што је он послао волеј преко пречке, а ја сам био ту у другој шанси“, рекао је голман Бајерна Мануел Нојер после утакмице. „Данас смо показали добру одбрамбену игру.

Тај други део је био оригиналан, али тек у другом полувремену. У првом полувремену, Алпхонсо Давиес је, посебно, морао да јури назад у неколико наврата да угаси пожаре. Канађанин је имао среће што његов фаул над Оусманеом Дембелеом у казненом простору (44') није сматран пеналом.

Затим су уследила два брза гола Бајерна у другом полувремену која ће, на много начина, прекрити многе недостатке првог полувремена. Суштина, међутим, остаје да је Рекордмајстер, након муке у три узастопне утакмице Бундеслиге, поново имао периоде у којима су тимови имали проблема са сузбијањем противника.

Али можда су навијачи и медији били превише оштри према Бајерну? „Не треба да претерујемо; победили смо у нашим утакмицама ЦЛ“, рекао је Нојер. „Имали смо простора против Интера и Барселоне. Међутим, морамо да будемо бољи против компактних тимова на зачељу. Такав противник нас сада чека за викенд у Аугсбургу.

У Нојеровим изјавама има елемента истине. Бајерн је имао фантастичан почетак, а многи посматрачи су сматрали да је Бундеслига завршена у августу после победа против Франкфурта (6-1), Волфсбурга (2-0) и Бохума (7-0).

Са резултатом 15-1, Бајерн је деловао незаустављиво у лиги, али онда су уследиле три нерешене утакмице. Прво је Гладбах задржао Бајерн у нерешеном резултату 1-1, затим је Унион Берлин узео бод Бајерну у њиховом ремију 2-2, а на крају, Штутгарт је такође успео да ремизира 2-2 након што је два пута изгубио на Алијанц арени.

Три бундеслигашке утакмице без победе прекинуте су веома убедљивом победом од 2:0 против Интера из Милана на Сан Сиру. Утакмица против Интера је била можда и најбоља игра ове сезоне до оних десет минута против Барсе данас, који су Бајерну обезбедили још три бода и историјских 30 утакмица групне фазе у Лиги шампиона без пораза – што је изједначило рекорд који је поставио Реал Мадрид.

Можда су медији били превише оштри према Бајерну. Рекордмајстер је сада победио Интер из Милана и Барсу у групи смрти и у суштини може да се квалификује за следећу фазу са две победе над Викторијом Плзењ.

Сумње ће остати све док се резултати у Бундеслиги не поправе. Следећи је Аугсбург, екипа која неће дати Бајерну простор који је Барса имала у овој утакмици. Штавише, Рекордмајстер би могао бити без Хернандеза и Дајота Упамекана, који су се вечерас повредили.

То је можда главни закључак са меча Барсе. Бајерн је обавио посао и испратио Левандовског по повратку на Алијанц арену, али сумње ће остати док се резултати у Бундеслиги не побољшају.

Manuel Veth je domaćin Бундеслига Гегенпрессинг Подцаст и Ареа Манагер УСА у Трансфер market. Такође је објављиван у Гардијану, Невсвеек-у, Ховлеру, Про Соццер УСА и неколико других медија. Пратите га на Твитеру: @МануелВетх