Бајерн Минхен изгубио 4 бода за почетак после кампање за Светско првенство

Бундеслига се вратила са зимске паузе после Светског првенства, али изгледа да Бајерн из Минхена није добио поруку да је сезона поново у току. Рекордмајстер је у петак изгубио два бода против РБ Лајпцига (1-1), а затим је био потребан сјајан финиш Џошуе Кимиха да би спасао реми 1-1 против Келна у уторак.

Док ће резултат у Шпиценшпилу против Лајпцига мало забринути на Сабенер штрасе, прича после утакмице у уторак против Келна била је мало другачија. Прво полувреме је било посебно лоше јер Бајерн није имао решење након што је Еллиес Скхири постигао 1-0 за гостујућег Билија Гоатса.

Бајерну је недостајало креативности, дубине у њиховим дубоким трчањима и деловао је невероватно рањиво кад год би Келн брзо освојио лопту у транзицији. Келн би се, у ствари, могао осећати разочараним што нису постигли ни секунду, чиме су ефективно завршили утакмицу, ни у једном од својих брзих прелаза.

„Дефинитивно морамо да разговарамо о првом полувремену, посебно у погледу приступа и става“, рекао је Бајернов везиста Џошуа Кимих после утакмице медијима. „Поново смо примили гол после сета. То је често био случај у првој половини сезоне. Ово мора да престане што је пре могуће. Друго полувреме је било боље.”

Нови голман Бајерна из Минхена Јан Сомер поновио је Кимихов став. "Нисмо одиграли добро прво полувреме и направили смо много грешака", рекао је Сомер. „Унели смо много више снаге на терен у другом полувремену. Гол је био сјајан. Нажалост, било је мало прекасно. Да смо раније изједначили, могли смо да добијемо утакмицу.”

Бајерн је заиста био бољи у другом полувремену. Али део истине је и то да је повремено било флешбекова на немачке игре у Катару. Рекордмајстер би завршио утакмицу са 78% поседа и доминирао са 855 према 243 одиграна додавања.

"Били смо бољи у другом полувремену после замене", рекао је тренер Бајерна Јулијан Нагелсман. „Колн је седео дубоко и отежавао нам је. Да смо раније дали гол, било би им тешко. Начин на који смо играли у другом полувремену је оно што смо замислили. Уверен сам да ћемо се вратити на победнички пут ако тако наставимо.”

Сигурно је да се Бајерн побољшао након што је Кингсли Коман ушао уместо Сержа Гнабрија – суочио се са критикама после утакмице због неовлашћеног одласка у Париз – а Рајан Гревенберч је заменио Леона Горецку. Две замене донеле су више брзине и дубине Бајерновој игри. Али Келн је ипак успео да сруши последњу трећину, што је отежавало људима попут Јамала Мусиале да пронађу простор у оквирима.

Мусиала би био искључен у 68. минуту, а заменио га је Томас Милер. Мусиалу видљивом недостајала је свежина и креативност од пре Светског првенства. Без Мусиале у свом најбољем издању, Бајерн има врло мало решења да прође кроз дубоке одбрамбене линије.

Уместо тога, Кимих је у 90. минуту требао да заврши светску класу да би Бајерн изједначио. Киммихов ударац ван казненог простора је свакако био посебан, али је такође истакао фрустрацију Рекордмајстера да пронађе решења унутар казненог простора.

Можда ће повратак Мусиале бити решење за многе проблеме Бајерна после Светског првенства. Остатак лиге ће се, међутим, надати да ће Рекордмајстеру требати још неколико утакмица да се отресе рђе Светског првенства.

Франкфурт може да смањи заостатак за врх табеле у среду победом против Фрајбурга на само три бода. То би поставило укусан врх табеле у суботу, када ће Бајерн угостити Франкфурт у нечему што ће бити прави Топспиел.

Manuel Veth je domaćin Бундеслига Гегенпрессинг Подцаст и Ареа Манагер УСА у Трансфер market. Такође је објављиван у Гардијану, Невсвеек-у, Ховлеру, Про Соццер УСА и неколико других медија. Пратите га на Твитеру: @МануелВетх

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/мануелветх/2023/01/24/баиерн-муницх-дроп-4-поинтс-то-старт-пост-ворлд-цуп-цампаигн/