Бајерн Минхен окончао кризу Бундеслиге победом од 4-2 над Волфсбургом

На папиру, Бајерн Минхен је окончао своју мини кризу после Светског првенства. Рекордмајстер је победио Мајнц средином недеље са 4-0 у ДФБ Покалу и, што је још важније, окончао је своје три утакмице у низу нерешеним резултатом 1-1 победом над Волфсбургом од 4-2.

На површини, криза резултата је завршена. Али тријумф над Волфсбургом је такође показао доста недостатака које је ефикаснији противник можда боље истражио. Према Бундеслига.цом, Волфсбург је водио кГ 2.71 према 0.68.

Није изненађујуће што се главни тренер Бајерна Јулијан Нагелсман сложио да је његова екипа можда имала мало среће у недељу увече. „Победа је била кључна“, рекао је Нагелсман медијима после утакмице. „Постигли смо три гола из прве три шансе, што нам је олакшало посао.

Чинило се да су та три гола Кингслија Комана (9' и 14') и Томаса Милера (19') прекинула утакмицу рано, али је гол Јакуба Каминског у првом полувремену отворио врата Волфсбургу. Затим је у 54. минуту Џошуа Кимих искључен са другим жутим картоном.

„Били смо превише опуштени после 3:0 и дозволили смо Волфсбургу да се врати у игру“, рекао је Нагелсман. Само захваљујући комаду индивидуалне магије Јамала Мусиале у 73. минуту Бајерн је коначно успео да затвори утакмицу / Џамалов гол је био пресудан“, рекао је Нагелсман. Узимамо три бода и идемо напред.

Али ни после тог четвртог гола Бајерна, Волфсбург није отишао. Вукови су постигли други погодак у 81. минуту када је Матијас Сванберг коначно искористио једну од својих бројних шанси. Ианницк Герхардт је потом постигао трећи само неколико тренутака касније, али је ВАР интервенисао, одузевши сваку наду у повратак Волфсбурга.

Резултат значи да ће Бајерн за сада остати на врху табеле. Бод више од Унион Берлина, три бода више од Дортмунда, четири бода више од Лајпцига и пет бодова више од Франкфурта. Све те стране, међутим, остају у изазову за титулу.

Штавише, те стране ће такође имати на уму да је ова екипа Бајерна победљива. Било је неколико паса у игри где је ефикаснија екипа Волфсбурга могла да постигне гол. Клуб, чији је тренер бивши шеф Бајерна Нико Ковач, дао је и прва два гола, заривши се у немогућу рупу.

"Бајерн је постигао три гола из прва два ударца, јер је Кингсли био центаршут, а не шут", рекао је Ковач после утакмице за Меиду. „Мислим да нисмо имали среће што смо данас изгубили. Њихов индивидуални квалитет је направио разлику.”

Бајерн ће, наравно, другачије видети. Нагелсман и шефови клубова видеће ово као типичан ефикасан учинак попут Бајерна. Такође ће нагласити да је ова победа била неопходна за недељу дана у којој је капитен и тренутно повређени голман Мануел Нојер дао контроверзни дупли интервју за Атлетик и Зидојче цајтунг.

У том интервјуу, Нојер је жестоко критиковао шефове Бајерна због отпуштања његовог тренера голмана Тонија Тапаловића. Иако су изјаве, као што је то често случај у медијском котлићу око рекордних шампиона, биле пренапухане, пораз или реми против Волфсбурга сигурно би отворили капије за медијски циркус. Али уместо тога, резултат даје свима у Сабенер штрасе мало времена да се смире.

Али шта резултат значи за трку за титулу? Као и увек, истина ће бити негде на средини када је реч о процени овог резултата. Бајерн ће са задовољством узети та три бода и вратити се у форму. Противници ће узети у обзир да Бајерн још увек може да добија срећне утакмице. Али потајно, осетиће да постоји шанса да ове сезоне узму титулу у Бундеслиги.

Manuel Veth je domaćin Бундеслига Гегенпрессинг Подцаст и Ареа Манагер УСА у Трансфер market. Такође је објављиван у Гардијану, Невсвеек-у, Ховлеру, Про Соццер УСА и неколико других медија. Пратите га на Твитеру: @МануелВетх