Бразил је избацио Јужну Кореју са 4-1 за пласман у четвртфинале

топлине

Бразил је у понедељак избацио Јужну Кореју са турнира Светског првенства како би се пласирао у четвртфинале, што је осми пут заредом да се најуспешнији тим у историји Светског првенства пласирао у коло.

Кључне чињенице

Бразилац Винисијус Јуниор постигао је гол против Јужне Кореје само седам минута у првом полувремену, а пратио га је Нејмар са пенала и головима Ричарлисона и Лукаса Пакете.

Нејмару, са 77 голова за репрезентацију Бразила, потребан је још само један да би изједначио бразилску фудбалску легенду Пелеа за титулу најбољег стрелца земље свих времена (од тога 7 голова је било на Светском првенству).

Иако се задња линија Јужне Кореје мучила да се одбрани од напада Бразила, Сеунг-Хо Паик је постигао гол у другом полувремену и довео резултат на 4-1 на крају.

Изненађујућа чињеница

Бразил је освојио пет светских првенстава, највише од било које земље у историји турнира.

Вхат То Ватцх Фор

Бразил ће се у петак сучелити у четвртфиналу са Хрватском, која се пласирала у наредну рунду пошто је савладала Јапан са 3-1 на пенале након нерешених 1-1. Ако Бразил победи Хрватску, у полуфиналу ће се суочити са победником меча Аргентина-Холандија у петак.

Кључна позадина

На турниру у понедељак остаје 11 репрезентација: Бразил, Холандија, Аргентина, Француска, Енглеска, Хрватска, Бразил, Мароко, Шпанија, Португал и Швајцарска. САД су биле нокаутиран од Холандије у суботу. Хрватска, Холандија, Аргентина, Енглеска и Француска већ су обезбедиле своје место у четвртфиналу турнира, остављајући шест преосталих екипа да се такмиче за три преостала места. Финале Светског првенства на програму је у недељу, 18. децембра.

Велики број

$ КСНУМКС милиона. Толико је у наградни фонд ФИФА ће дати новац за 32 репрезентације које су се такмичиле на Светском првенству, укључујући 42 милиона долара за победника.