Чикаго Булси засјенили су вести о повреди Зака ​​Лавина победом на отварању сезоне

Чикаго Булси су већ били аутсајдер који су кренули у свој окршај Саут Бича на отварању сезоне против Мајами Хита. Затим је стигла изненађујућа вест да Зек Лавин неће играти због „менаџирања повреде левог колена“, што је изазвало забринутост због његовог статуса након вансезонске операције колена и потписивања уговора од максимално 215 милиона долара.

Само неколико дана раније, Лавин је рекао да се осећа добро и да нема болова у колену. Иако је први пут наведен као сумњив у уторак, већина је и даље очекивала да ће одговарати за почетак. Лавин је одбацио своје одсуство на утакмици Хеат-а и рекао да је само „безбедан“, али је главни тренер Булса Били Донован признао да је Лавин осећао неку „нелагодност“ и „бол“. према Џулији По из Цхицаго Трибуне-а.

Мешовите поруке су изазвале неке црвене заставице, посебно после свега што се десило са Лонзом Болом ове године. С обзиром да је Бол у догледној будућности искључен, а Лавин сада пропустио прву утакмицу у сезони након дужег одмора, ствари су изгледале мрачне за Булсе који су кренули у ову прву утакмицу.

И у почетку је изгледало да ће Чикаго пропасти у Мајамију. Хеат је стигао до вођства од 13-4 и контролисао прву четвртину и по акције. Али Булси нису одустали, ухватили су Мајами у другој четвртини, а затим преузели потпуну контролу у трећој четвртини иза, ко други, ДеМар ДеРозан.

После релативно мирног првог полувремена, ДеРозан је експлодирао за 19 поена у трећој четвртини док је Чикаго скочио напред, а затим затворио врата са девет поена у четвртој четвртини како би одбранио домаћи тим. То је 28 од његових најбољих 37 поена у другом полувремену у победи од 116-108. Он је шутирао 14 од 22 из терена и 2 од 3 из распона од 3 поена у поруци која је била усмерена на све скептице који су се питали да ли би могао да понови прошлосезонски учинак у каријери.

ДеРозан је био чиста звезда, али му је била потребна помоћ да победи овај Хеат тим на свом паркету. Другогодишњи бек Ајо Досунму успео је да испуни предсезонску узбуђење са 17 поена, шест скокова и четири асистенције док је шутирао укупно 7 од 14 и 3 од 6 са 3 поена. Досунму већ припрема нови уговор ове сезоне и одлично је почео, лоше надигравши свог шпица у Кајлу Лоурију.

Кад смо већ код надигравања, Никола Вучевић је надиграо Бама Адебајоа, који се током целе ноћи мучио са промашајима око коша, али није утицао на игру како се очекивало дефанзивно. Вучевић је имао проблема са шутом (5-од-13), али је завршио са 15 поена и 17 скокова и био је најбољи на утакмици плус-16.

Горан Драгић (12) и Коби Вајт (10) били су остали двоцифрени Булси, а Драгић је држао Чикаго на удаљености од друге четвртине захваљујући резултату 4 од 4 са 3 поена. Драгићев колега новајлија из Булса, Андре Драмонд, такође је играо добро у скоковима, иако су му ствари постале ружне почетком четврте четвртине пре него што је уступио место Вучевићу.

Ово је био сјајан тимски напор за Булсе, које су прошле сезоне рутински уништавали најбољи тимови Источне конференције, укључујући Хеат. Изрезивање типично хваљене одбране Мајамија без ЛаВинеа и Балл-а било је шокантно с обзиром на то колико се Чикаго борио против њих прошле сезоне, иако су Хитови били неуобичајено аљкави на том крају. С тим у вези, такође је било изненађење видети како Булси надмашују Хеат изван лука, прелазећи 13-од-36 на 12-од-28 Мајамија.

Била је то победа за добар осећај за тим Булса коме је то заиста било потребно. Велики губитак у вези са вестима о повреди ЛаВинеа донео би много пропасти и туробности. Иако је повреда ЛаВине-а и даље забрињавајућа и мораће да се прати, можда целе сезоне, ова велика победа је била леп подсетник колико је ДеРозан сјајан и дала је наду да Чикаго може да преброди олују ових раних проблема са повредама.

Лавин ће пропустити утакмицу у петак на гостовању Вашингтон Визардсима, што није изненађење јер Булси отварају у суботу против Кливленд Кавалирса. ЛаВине неће бити играјући леђа уз леђа неко време, ако их уопште игра ове сезоне. Надамо се да ће играти против Кавалирса, који би због повреде ока могли остати без Ол-стар шпица Дарија Гарланда.

Ако ЛаВине не игра у тој игри, више знакова упозорења ће трептати. Али за сада, Булси ће уживати у овој првој победи док се припремају за Вашингтон.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/јасонпатт/2022/10/20/цхицаго-буллс-оверсхадов-цонцернинг-зацх-лавине-ињури-невс-витх-сеасон-опенинг-вин-овер-хеат/