Давиес, Мусиала и Цхоупо-Мотинг пишу наслове док је Бајерн победио Аугсбург са 5-2

ДФБ Покал или Куп Немачке је посебан, а среда увече није била ништа другачија јер је Аугсбург угостио Бајерн Минхен у нечему што би се показало као спектакл за навијаче. Бајерн би добио утакмицу са 5-2 захваљујући головима Ерика-Максима Чупо-Мотинга (27' и 52'), Џошуе Кимиха (53'), Џамала Мусијале (74'), Алпхонса Давиеса (91') са Мадсом Педерсеном ( 9') и Даиот Упамецано (ОГ 65') поентирају за Аугсбург.

Неколико ствари се истицало у ВВК Арени у Аугсбургу. Бајерн из Минхена се још увек мучи када је у питању одбрана, али, за разлику од раније у сезони, сада је у стању да још једном надмаши своје противнике.

Велики део тога је због чињенице да се Мусиала вратио у 100% кондицију и да сада развија необичан однос са Канађанином Дејвисом на терену и ван њега. Дејвис је раније ове недеље проговорио о чињеници да је Мусиала, а не Гави из Барселоне, требало да добије награду Копа Франс фудбала која се уручује најбољем младом играчу на планети.

"Можда су вам ускратили трофеј Копа, али вам неће ускратити будући Баллон д'Ор", написао је Дејвис на Твитеру. „Фонзи ми је као велики брат“, рекао је Мусиала Слика репортер Тоби Алтсцхаффл након утакмице. „Његове речи су ме изненадиле, али и усрећиле. Циљ сваког играча је да једног дана освоји Златну лопту.”

Њих двојица су заједно довели до 2-4 у тренутку када је Аугсбург претио да ће се вратити у меч. Дејвис је освојио лопту на корнер заставици, затим дриблингом до центра, где је уочио Мусиалу, а тинејџер је потом фантастично погодио из петерца. Био је то гол у право време и завршио је оживљавајући тим Аугсбурга.

Ипак, главни тренер Јулиан Нагелсманн није био у потпуности задовољан игром. „Рекао бих да је то била класична куп утакмица са много напред-назад“, рекао је Нагелсман. „Нисмо добро почели утакмицу; првих десет минута није било добро. Били смо веома траљави, и добили премало дуела. Тада смо имали довољно шанси да прекинемо утакмицу рано пре паузе.

Позитивно за Нагелсмана, међутим, биће то што је Бајерн успео да се врати из минуса, са чиме се његова екипа повремено мучила раније ове сезоне. Тренер Бајерна је, у ствари, раније у сезони истакао да је првих 20 минута утакмице кључно за његову екипу како би осигурао да се противник не може учврстити у својој средини.

Аугсбург је сигурно имао ту прилику, а Бајерн је до 27. минута требало да пронађе решење. Али за разлику од претходних утакмица у којима би се онда мучили да пронађу даље голове, овог пута Рекордмајстер је остао неумољив и постигао пет голова изнад Аугсбурга.

„Нажалост, пропустили смо много шанси“, рекао је Нагелсман. „Онда смо имали добру анализу на полувремену и решили ствари. 20 минута после паузе је било веома, веома добро. То је била веома добра реакција, уз веома добар пресинг.”

Давиес и Мусиала су сигурно били кључни у овом периоду у другом полувремену. Али они нису били једини разлог да Бајерн преокрене ово. У Цхоупо-Мотингу, Нагелсман је изгледа коначно пронашао правог човека да попуни празнину коју је оставио Роберт Левандовски.

Камерунац је сада постигао четири гола и две асистенције у последње четири утакмице за Бајерн. У две од тих утакмица, против Фрајбурга (5-0) у Бундеслиги и сада против Аугсбурга, Цхоупо-Мотинг је почео, а његови наступи ће му дати аргумент да добије даље време.

Чини се да се Нагелсман не слаже. „Генерално, нико није гарантован стартер; желимо да задржимо конкуренцију“, рекао је Нагелсман. „Али он је данас изнео доказе за себе. Други гол је био класичан бр. 9 гол; био је на правом месту.”

Ако оставимо на страну партнерство Мусиале и Давиеса, оживљавање Цхоупо-Мотинга је још један закључак из последњих неколико утакмица. Да ли ће то потрајати остаје да се види, али сазнаћемо већ овог викенда када се Бајерн у Бундеслиги бори против Хофенхајма.

Manuel Veth je domaćin Бундеслига Гегенпрессинг Подцаст и Ареа Манагер УСА у Трансфер market. Такође је објављиван у Гардијану, Невсвеек-у, Ховлеру, Про Соццер УСА и неколико других медија. Пратите га на Твитеру: @МануелВетх