ДФЛ Суперкуп нуди важне лекције за Бајерн Минхен и РБ Лајпциг

Бајерн Минхен и РБ Лајпциг су на спектакуларан начин започели сезону Бундеслиге 2022/23. Рекордмајстер и актуелни победници ДФБ Покала суочили су се у суботу у ДФЛ Суперкупу пред 47,000 навијача у Ред Бул Арени у Лајпцигу. После вођства Бајерна од 3-0 у првих 45 минута, Лајпциг је узвратио и пао за мало, а утакмица се завршила резултатом 3-5 у корист Рекордмајстера.

Џамал ​​Мусијала (14'), Садио Мане (31'), Бењамин Павард (45') довели су Бајерн у убедљиво вођство. Затим је Марсел Халстенберг (59') ставио Лајпциг на таблу пре него што је Серж Гнабри (66') наизглед одложио игру. Али Кристофер Нкунку (77') и Дани Олмо (89') су стигли до краја пре него што је Лерој Сане (98') коначно прекинуо игру.

„Нисмо задовољни“, рекао је Дани Олмо о покушају повратка Лајпцига после утакмице. Шпанско крило је видно фрустрирало Лајпцигово прво полувреме и дубоку рупу у клубу. „Морамо се побољшати и учити из ове и претходних неколико утакмица.

Олмо је алудирао на утакмицу против Ливерпула да је Лајпциг изгубио 5-0. Резултат који се и у суботу у једном тренутку чинио могућим. Јамал Мусиала из Бајерна је, посебно, имао жестоку игру и лако је био најбољи играч на терену.

„Можемо да створимо много шанси, а ви морате да водите рачуна да будемо немилосрдни и у дефанзиви“, рекао је Мусиала. Немачки тинејџер је играо на роминг позицији број 10 на левој страни и имао је довољно простора да буде креативан. „Лева страна је веома отворена и увек можете да се окренете да изађете широм или уђете унутра.

Лајпциг је олакшао Мусиалу да пронађе просторију, разбије редове и изазове разне врсте опасних тренутака. Међутим, на срећу Лајпцига, Мусиала је отишао после 60 минута. Без тинејџера, нападачи Лајпцига су одједном били слободни да нападају слободније, пошто њихова задња линија више није била у опасности да буде раздвојена, што им је омогућило да буду авантуристичкији.

"Играли смо лоше у првом полувремену," рекао је голман РБ Лајпцига Петер Гулацси после утакмице. „Дали смо им најмање два гола после сетова. Нисмо били довољно опрезни, а са три гола мање на полувремену, није било лако да се вратимо. Заслужили су да победе јер током пуних 90 минута; били су бољи тим.”

На крају, било је неколико важних лекција за оба клуба само једну сезону пре него што је Бундеслига почела озбиљно. За Лајпциг је то био други пут узастопно да су примили пет голова против врхунске екипе. „Не личи на нас да примамо толико голова“, рекао је Гулачи.

Лајпциг је показао минусе у одбрани и у прелазној утакмици против Бајерна. У првом полувремену систем Доменика Тедеска деловао је хаотично, а његов тим се често хватао при брзом померању лопте напред. Чинило се да је нападач Цхристопхер Нкунку изгубљен, а игра се поправила тек када је Олмо ушао у другом полувремену (52').

Замене су такође имале улогу за Бајерн, али у њиховом случају, негативну. Утакмица се преокренула када је Мусиала скинут у 60. минуту. 19-годишњак је био шеф средине терена и био је невероватно важан у тренуцима транзиције.

Иако није био закуцани стартер, Мусиала је тврдио да га треба сматрати суштинским чланом првог тима. Још један фактор је била одбрана Бајерна, а задња линија Дајота Упамекана и Лукаса Ернандеза борила се у другом полувремену да обузда високу штампу Лајпцига и доминацију на средини терена.

Нагелсман ће сигурно бити забринут због тога што је његова екипа замало дала 3-0, а затим и вођство од 4-1. Рекордмајстер има посла; довођење новог потписа Маттхијса де Лигта у кондицију биће од највеће важности за повећање одбрамбене безбедности. Мусиала и Марсел Сабитзер били су најважнији за Бајерн Минхен.

Суштина је да посао остаје да се уради за Бајерн. Али Нагелсман ће гледати на резултат са спознајом да иако постоје проблеми када је његова страна у питању, такмичари попут РБ Лајпцига су још увек далеко од тога да истински изазову његов тим за титулу ове сезоне.

Manuel Veth je domaćin Бундеслига Гегенпрессинг Подцаст и Ареа Манагер УСА у Трансфер market. Такође је објављиван у Гардијану, Невсвеек-у, Ховлеру, Про Соццер УСА и неколико других медија. Пратите га на Твитеру: @МануелВетх

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/мануелветх/2022/07/31/дфл-суперцуп-офферс-импортант-лессонс-фор-баиерн-муницх-анд-рб-леипзиг/