Дуо постигао 3 гола у Роналдовом хаотичном дебију у Саудијској Арабији

топлине

Фудбалске иконе Кристијано Роналдо Lionel Mesi Запањио је публику у Саудијској Арабији у четвртак у, можда, финалном мечу између две легенде, а Роналдо је постигао два гола у свом дуго очекиваном дебију за саудијски фудбалски тим након што је Меси постигао први гол у хаотичној утакмици.

Кључне чињенице

Роналдо, 37, био је капитен ол-стар тима у којем су били играчи из његовог клуба Ал Наср и колеге из Ријада Ал Хилал, док је Меси (35) играо за француски клуб Пари Сен Жермен у пријатељској утакмици у препуном Кинг Фахд Интернатионал-у. Стадион.

Меси је отворио гол у трећем минуту, док је Роналдо погодио са беле тачке у 34. минуту и ​​поново пред полувреме.

Роналдо је замењен ван меча у 61. минуту, док је Меси искључен минут касније.

ПСЖ је победио у мечу са 5-4, упркос томе што је дефанзивац Хуан Бернат добио црвени картон у 39. минуту.

Вхат То Ватцх Фор

Роналдо ће играти прву утакмицу у саудијској лиги у недељу, када ће се Ал Наср суочити са Ал Етифаком.

Шта ми не знамо

Није јасно да ли ће Меси и Роналдо икада поново играти један против другог. Ал Наср ће се вероватно суочити само са европским противницима у неколико пријатељских утакмица током целе године, док је Меси био повезан на будући прелазак у Интер Мајами тим из Мајаша лиге, што би чинило утакмицу између њих још мало вероватније.

Велики број

210 милиона долара. Толико ће Роналдов уговор са Ал Насром на 2 и по године наводно плати му.

Тангент

Меси је био на врху Форбс Листа 2022 најбоље плаћених спортиста са 130 милиона долара годишње зараде, док је Роналдо трећи на листи са 115 милиона долара зараде.

Кључна позадина

Већина фудбалских посматрача сматра да су Меси и Роналдо међу најбољима који су икада играли ову игру, а десетине њихових обрачуна током година постали су спортска легенда. Њихово ривалство је достигло врхунац почетком 2010-их, када су њих двојица били у врхунцу каријере и играли за клубове највећег ривала у Шпанији — Роналдо је играо за Реал Мадрид док је Меси био у ФК Барселони. Њих двојица су своја достигнућа на терену преточили у финансијски успех, али њихово ривалство се чак проширује и на пословне подухвате: Роналдо има доживотни уговор са Никеом, а Меси има доживотни уговор са Адидасом.

Даље читање

Ал Наср каже да Роналдо нема клаузулу у уговору за подршку кандидатури Саудијске Арабије за Светско првенство (Бета-Ројтерс)

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/ницхоласреиманн/2023/01/19/месси-в-роналдо-дуо-сцоре-3-гоалс-ин-роналдос-цхаотиц-сауди-арабиа-дебут/