Резултат плеј-офа Лиге Европе, оцене играча, шта смо научили

Барселона је у четвртак у реванш утакмици плеј-офа Лиге Европе савладала Манчестер јунајтед. Ево резултата, неких оцена играча и шта смо научили из нерешеног резултата.

Манчестер јунајтед 2:1 ФК Барселона

Фред, 47′ Левандовски, 18′

Антоније, 73′

Манчестер Јунајтед је победио укупним резултатом 4-3 и пласирао се у осмину финала.

Марц-Андре тер Стеген

Бруно Фернандес је рано направио важну паузу, али није могао ни са једним голом Јунајтеда. 7

Алејандро Балде

Ухваћен од Фернандеса када је Португалац умало успео да постигне 1-0 раним вратима, али је постепено напредовао према напред. Освојио пенал Левандовски је реализовао и многе похвале за беспрекорно прво полувреме. После паузе могао би да буде крив за своје позиционирање на головима Фреда и Антонија, али и други. 6

Андреас Цхристенсен

Имао је стабилно прво полувреме и био је кључан у одбијању Антонија од његовог шута у другом полувремену док је младић изгледао да доведе Јунајтед у предност. Пре него што је то на крају учинио, тј. 7

Роналд Араујо

Фантастичан обрачун са Маркусом Рашфордом кад год је европски нападач у форми у првом полувремену био у средини. Није могао ништа учинити да заустави плиму јер је Јунајтед преузео свој 100. наступ у клубу. Направио је велики изазов који се приближавао 80 минута да заустави повећање дефицита. 7

Јулес Коунде

Претрпео је страх од минуте паузе након што је Лук Шо ударио ногом. Много боље се носио са Рашфордом на десном беку него у првој утакмици, али је у почетку био мало растрошан када је прошао по терену. Умало је довео Барсу у предност 2-1 фантастичним ударцем главом Давид Де Хеа преврнуо пречку. 6

Францк Кессие

Покушао је да каже Каземиру да је тамо, али је фаулирао Бразилца унутар 10 минута у опасном подручју. Увек је био физички када је то било потребно, али је оставио грубе ствари иза себе да би дошао у први план у напредној нападачкој улози. Увек повезује игру у свом најбољем учинку у дресу Барсе до сада у првом полувремену. Тестирао је Де Хеу у другом полувремену са ивице шеснаестерца, али је пао, као и Барса у целини. 7 – ЧОВЕК УТАКМИЦЕ

Серхио Бускетс

Вратио се након повреде и иако је често био надмашен, направио је одличне мечеве у првом полувремену усред парка када је то било потребно са стручном свешћу о позицији. Што се мање говори о почетку његовог другог полувремена, то боље јер су га Фред и Цасемиро преплавили. 6

Френки де Јонг

Добро се бранио у првом полувремену покривајући такве попут Балдеа када су јуришали високо. Почео је да прави смешне додавања, дуеле и статистику дриблинга како би показао зашто га је Јунајтед толико желео током лета. Почео је опуштено у другом полувремену и можда треба мало да сноси кривицу за Фредово изједначење. Али пошто се једини везиста враћа, то би било тешко. Увек је био ту док је Јунајтед нападао, када је на њих дошао ред да доминирају у другом полувремену. 7

Серги Роберто

Смештен у лажну улогу левог крила коју обично насељава Гави на листи тима. Дошао је више централно, и иако му је недостајао темпо младића, покушао је да усклади свој интензитет тако што је увек покушавао да притисне и прати уназад. Убедљиво најбољи играч првог полувремена заједно са Кесијем, и добио је жути у уводних 10 минута другог због учешћа у тучњави између оба тима. Изведен за Ферана Тореса на 70 минута. 7

Роберт Левандовски

Ништа није урадио до пенала који је Барсу повео са 1-0 и нешто касније. Промашена шанса за изједначење у надокнади времена. Уопштено говорећи, још једна забрињавајућа представа у његовом репертоару после пада Светског првенства. 5

Рапхинха

Посекао се на ивици петерца својим првим додиром игре, али није могао да задржи свој ударац. Није могао ни када се добро повезао са Робертом који се приближава полувремену. Фернандеш је одбацио лопту у надоградњи на гол Антонија који је повисио резултат од 2-1 и убрзо потом донео Ансу Фатију. 5

Оно што смо научили

Без обзира ко је на располагању, повређен или суспендован, четири везна играча са једним чистим крилом су очигледно прави пут за Ћавија.

Са одсуством Педија и Гавија, њихове замене у Кесију и Роберту били су најбољи играчи првог полувремена, јер је Барса потпуно доминирала својим домаћинима.

Ипак, изашли су на другу '45 мало тромо и дозволили су Јунајтеду да се врати у игру, а да никада више сами нису преузели контролу над њом јер их је премијер малтретираоПИНЦ