Звезда ФК Барселоне Рафиња и Торес у свлачионици раздор због „преференцијалног третмана“ Шпанца

Сматра се да је "преференцијални третман" који Феран Торес добија од главног тренера Барселоне Ћавија Ернандеза изазива напетост у свлачионици Камп Ноу и "љубомору" код позиционог ривала Рафиње, наводи се у извештају.

Чак и након што је постигао оно што се показало као победнички у 15. минуту на њиховом домаћем стадиону, Рафиња је поново избачен раније и није му било дозвољено да заврши пуних 90 минута против Валенсије у недељу у победи од 1-0 која је избацила Барсу на евентуалних девет поена. води на врху Ла Лиге.

Последњи пут се то догодило, када је Рафиња асистирао и постигао изједначење у нерешеном резултату 2-2 против Манчестер јунајтеда прошлог месеца, Бразилац је наводно шутнуо фрижидер са пићем што је проузроковало његово одсуство у победи од 2-0 над Кадизом где је заблистао његов заменик Торес и добио награду МВП.

Повреда нападача Роберта Левандосвкија омогућила је обојици да играју на истој страни у последње време, али се каже да је Рафиња остао незадовољан његовом заменом због чега се осећао 'презреним' према Ел Национал.

Каталонске дигиталне новине кажу да Рафиња „жели да искористи сваки минут како би зарадио континуитет“ у првом тиму и „не разуме“ да га Ћави доводи када је био најбољи играч на терену – посебно када је то у питању корист за друге играче као што је Торес који су се показали испод нивоа.

Торес је играо колико је трајао окршај са Валенсијом, а тврди се да расте осећај да он добија „преференцијални третман“ који се не види боље него у дебаклу који је довео до тога да је промашио пенал почетком другог полувремена који би удвостручио предност Барсе.

Наравно, Левандовски није био на терену. Али Франк Кеси, који је изводио пенале у бившем клубу АЦ Милан, био је и могао је, док је Ансу Фати био друга опција.

Дошло је до сукоба око лопте између Фатија и Тореса, који је на крају погодио његов ударац и довео Барсу у позицију у којој су морали да пате на леђима 10 минута како би задржали своје вођство.

Ћави је покушао да игра низ ред уз објашњење постоји списак извођача пенала који је осмислио стручни штаб. „У реду је“, такође је рекао, када је истакнуто да је Рафина охрабрила Фатија да се појача. ” Морате имати личност и жељу да шутирате пенале. Али ми одлучујемо и имамо наређење.”

Са повратком Оусманеа Дембелеа на хоризонту и могућим враћањем у систем средине терена са четири играча који захтева само једно чисто крило, Рафиња и Торес ће вероватно бити враћени на клупу касније овог месеца.

Пар који се не уклапа такође би могао да буде продат с обзиром да Барса мора да одбаци 200 милиона евра (212.5 милиона долара) са плата да би уравнотежила финансијски фер плеј, а можда ће бити могуће да надокнади неке од позамашних трансфера плаћених за њих прошле године.

Док је Торес коштао 55 милиона евра (58.6 милиона долара) од Манчестер ситија, Барса је наводно платила Лидс јунајтеду 60 милиона евра (64 милиона долара) за Рафињу.

Међутим, питање је да ли Рафинина заиста има љубоморе. Он ће несумњиво бити запрепашћен тиме што му није дозвољено да заврши утакмице изнова и изнова, али се потрудио да се јавно извини Торесу након његовог напада у Манчестер јунајтеду и чинило се да су се увек добро слагали једни са другима.

Да је заиста дошло до раздора у свлачионици, Барса не би могла да се попне на своју узвишену позицију у Ла Лиги, што их ставља на пут да освоје своју прву титулу првака Шпаније у четири године.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/томсандерсон/2023/03/06/фц-барцелона-стар-рапхинха-анд-торрес-ин-лоцкер-роом-рифт-овер-спаниардс-преферентиал-треатментрепортс/