Бесни Ћави прекорио Барселону на полувремену, али његове две 'револуције' нису успеле против Галатасараја

Трострука замена Ћавија Ернандеза на полувремену током домаћег ремија 0-0 ФК Барселоне против Галатасараја у првој утакмици финала Лиге Европе била је показатељ да на Камо Ноуу није све било добро.

ФК Барселона је рано имала своје шансе, које нису успели да искористе са Фераном Торесом, посебно расипничким. Али онда су макнули ногу са гаса и изгубили интензитет потребан да савладају тешког противника који је срећан што игра за реми и врати се кући у Турску где ће Барса сада морати да их победи у непријатељском окружењу како би напредовала четвртфинале.

Према Ел Цхирингуито, Ћави је био бесан на своје оптужбе током паузе и дао им уши док их је оптужио да им недостаје концентрација и амбиција због којих су протеклих недеља уживали у свом најбољем тренутку сезоне.

Тренер је покушао да изведе укупно две „револуције“, што није утицало. Прво је било његово петљање са поставом, што су неки можда сматрали непотребним с обзиром на то да су Каталонци излазили из низа од четири победе у овом мечу.

Сергино Дест, Ерик Гарсија, Нико Гонзалес, Адама Траоре, Мемфис Депај и Феран Торес били су шест нових имена у стартној сезони која се нису појавила од самог почетка против Елчеа у Ла Лиги током викенда.

Колективно и појединачно, међутим, имали су мали утицај на Ника, који је био сувише спор на лопти, закачио је на полувремену пре него што су га Депеј, Феран и Адама касније пратили до клупе.

Ћавијева драстична трострука замена у довођењу Жерара Пикеа, Серхија Бускетса и Усмана Дембелеа донела је мало више флуидности у игру Барсе. Али ипак нису деловали ни близу гола, што је натерало тактичара да уведе Пјер-Емерика Обамејанга за Мемфис и Луука де Јонга о Адамином трошку.

У пуном времену, Барса је оборила нежељени рекорд тако што је први пут у 93 дана остала без голова и сада мора да пронађе задњи део мреже следећег четвртка осим ако не жели да задржи чист гол и онда иде на пенал пред бучном публиком. Истанбул.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/томсандерсон/2022/03/11/фуриоус-кави-сцолдед-фц-барцелона–ат-халф-тиме-бут-хис-тво-револутионс-диднт-ворк- против-Галатасараи/