Голфер Скоти Шефлер осваја први мастерс—а Вудс завршава на 47. месту

топлине

Скоти Шефлер—први голфер на свету—продужио је своју доминацију победом на 1. годишњем Мастерс турниру у недељу, надмашивши другопласираног Рорија Мекилроја тако што је турнир завршио 86 испод вредности и остварио своју прву победу на великом шампионату, док се петоструки победник Тајгер Вудс снажно борио у свом хонорарном повратку у спорт.

Кључне чињенице

Шефлер је постао десети најмлађи победник престижног турнира, са својом првом зеленом јакном са 25 година и десет месеци, четири године старијим од Тајгера Вудса када је освојио свој први Мастерс са 21 године 1997. — најмлађи који је икада успео то.

Упркос Мекилројевом касном скоку у недељу да заврши седам испод нивоа, зелена јакна му је још једном измакла, изостала је од победе на Мастерсу у свом 14. наступу на турниру, иако је недељно друго место било најбоље у каријери за 32-годишње стар, који је бар једном освојио победу на сваком другом великом голф турниру.

Колин Морикава, прошлогодишњи победник, завршио је пети са четири испод пар.

Вудс, 46, завршио је 47. на турниру раније у недељу – један од најгорих завршетака у његовој каријери – али је обећао да ће поново играти на Бритисх Опену у јулу.

Велики број

2.7 милиона долара. То је новчана награда коју ће Шефлер понети кући из Националног голф клуба Аугуста, највећи удео од 15 милиона долара од Мастерса.

Кључна позадина

Након што је због несреће са једним аутомобилом у фебруару 2021. задобио тешке повреде ноге, Вудс је рекао да ће се такмичити на турнирима са скраћеним радним временом. Овонедељни Мастерс обележио је његов први такмичарски наступ од Мастерса 2020. пре годину и по дана.

Вхат То Ватцх Фор

ПГА Цхампионсхип, следећи велики голф турнир, почеће 19. маја у Соутхерн Хиллс Цоунтри Цлубу у Тулси, Оклахома. Уследиће Ју-Ес опен, 16. јуна од кантри клуба у Бруклину, Масачусетс. Након недељног Мастерса, Воодс Рекао Ски Спортс није био сигуран да ли ће играти у било којој од предстојећих такмичења, али је потврдио да ће играти на Отвореном првенству Британије у јулу: „То је мој омиљени голф терен на свету“, рекао је Вудс о Олд Цоурсе у Сент Ендрузу, где ће се одржати Отворено првенство Британије, „тако да ћу бити ту за то, али ништа између тога не знам.”

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/масонбиссада/2022/04/10/голфер-сцоттие-сцхеффлер-винс-фирст-мастерс-анд-воодс-финисхес-47тх/