Интеру из Милана је драго што се вратио Ромелу Лукаку и требаће им

На Сан Сиру је владала атмосфера забаве, али је било нешто што је недостајало навијачима Интера, нешто што већ неко време нису искусили и за чим су жудели.

Интер је имао 3-0 против Викторије Плзен у Лиги шампиона и пласирао се у осмину финала такмичења другу годину заредом, и у том процесу избацио Барселону из веома тешке групе.

Бајерн Минхен је јурио напред, а већина је сматрала да је између Интера и Барсе да види ко ће успети заједно са Немцима. На крају, Интер је победио Каталонце у њиховим узастопним утакмицама, победивши у Милану пре него што је одиграо класични реми 3-3 на Камп Ноу који је Интер заиста требало да победи.

Тај реми је значио да им је све што им је потребна била победа против чешког шампиона да би напредовали.

Голови Хенриха Мкхитариана и дуела Едина Џека су увели утакмицу до 66.th минута, па отуда карневалска атмосфера у распроданој Ђузепе Меаци.

Аплауз се могао чути почетком другог полувремена када је Ромелу Лукаку потрчао низ линију да се загреје. Белгијски нападач није играо за Интер од краја августа, када је задобио повреду тетиве која га је изоставила већи део два месеца.

Лукаку је био велико појачање Интера прошлог лета, вративши 29-годишњег нападача после усамљене сезоне у Лондону. Иако је у питању само позајмица, чињеница да се вратио, поред тога што је Интер задржао све своје врхунске звезде, значи да је сада притисак на Симонеа Инзагија да испуни.

Ипак, Лукакуова рана повреда покварила је фактор доброг осећања у Интеру на један период, а њихова форма у раној сезони је била неједнака. Строга одбрана која није дала много голова у протекле две сезоне се распала у овој.

Лаутаро Мартинез, Лукакуов партнер у злочину током победе у Скудету 2020/21, прошао је још једну од својих неплодних чаролија пред голом, а Аргентинац није успео да нађе леђа у мрежи осам утакмица у септембру и октобру.

Џеко је преузео голове за Интер у одсуству Лукакуа и Мартинеза, а Босанац је постигао шест голова у прва два мјесеца. Џеко, који је прије два љета доведен као замјена за Лукакуа, али се тада сматрао његовим замјеником у свјетлу његовог повратка, био је један од најбољих играча Интера.

Дакле, како су минуте одмицале на Сан Сиру, навијачи Интера су желели да виде Лукакуа. Ипак, Инзаги их је натерао да сачекају, који га је коначно довео у игру са само 10 минута до краја. Лукакуов однос са ултрасима није у потпуности решен, али је топло примљен када је ушао на терен.

Лукаку је био очајан за голом, и није му требало дуго да пронађе мрежу, чак и уз минимално време на сату. Пошто је Плзен камповао на ивици свог простора, Николо Барела је заузео лопту и убацио је у ноге Лукакуа, који је био на периферији петерца и леђима окренут голу.

Лукаку је скренуо у поље и додао до Хоакина Корее, који је видео куда Лукаку иде и чекао до савршеног тренутка да га провуче. Лукаку је пробио редове одбране Плзена и упутио први ударац који је одлетео у доњи угао. Лукаку је имао свој циљ, а ноћни посао је био завршен.

Лукаку и навијачи Интера су добили оно по шта су дошли: три бода, квалификације и повратак свог звездног нападача.

Лукакуов повратак ће бити огроман бонус за Интер, и упркос Џекиној форми, Лукаку више прети иза леђа, упркос чињеници да је Џеко технички супериоран.

Штавише, Лукакуов повратак није могао бити боље темпиран, са Д'Италиа Дербијем на хоризонту. Интер је почео сезону као један од фаворита за освајање Скудета, али Наполијев летећи старт, поред Интеровог тромог, значи да Инзагијева екипа има много јурњаве.

Пред паузу за Светско првенство чека их и тешка утакмица на гостовању у Бергаму против Аталанте. Уколико победе у све три преостале утакмице у Серији А, можда би и даље могли да буду у трци за титулу, а Наполи тренутно има осам бодова предности и изгледа незаустављиво.

Али за сада, Лукаку се вратио, а Интер има фудбал у Лиги шампиона 2023.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/емметгатес/2022/10/28/интер-милан-аре-глад-то-хаве-ромелу-лукаку-бацк-анд-тхеилл-неед-хим/