Јоеи Логано прихвата улогу ветерана у бици за првенство

Јоеи Логано има само 32 године, али он је ветеранско лице четворице возача који се боре за титулу првака серије Насцар Цуп ове недјеље на Пхоеник Рацеваи-у.

Логано је у својој 14. сезони са пуним радним временом у Наскаровој премијерској дивизији, а циљ му је да освоји свој други шампионат. Не само да је уверен у способност свог тима Пенске да победи у недељу, већ схвата да има предност у односу на шампиона из 2020. Чејса Елиота, Кристофера Бела и Роса Честејна.

„Мислим да ћемо победити“, рекао је Логано, који је учврстио своје место у Цхампионсхип 4 победом на Лас Вегас Мотор Спеедваи-у 16. октобра. „Не славимо чињеницу да смо у Цхампионсхип 4. Желимо да славимо када смо шампиони.“

Логано је једини возач у Чемпионшипу 4 који је остао на свом месту за Феникс уочи трке прошлог викенда на спидвеју у Мартинсвилу. Његова три такмичара нису знала да ли ће се такмичити за шампионски трофеј све док се коцкаста застава није завијорила у недељу увече.

Предност иде Логану. Објаснио је.

„Одмах, у понедељак после Вегаса, саставили смо план како ћемо да победимо (у Фениксу)“, рекао је Логано. „Које су то ствари о којима треба да разговарамо у наредне две и по недеље, извршавајући план који смо саставили, како да побољшамо наш аутомобил и да будемо сигурни да је тим спреман.”

Само 16 возача је освојило два или више шампионата Насцар Цуп Серије, а последњи који је то учинио је Кајл Буш 2019. године, који је тренутно једини возач у овој области са више титула. Логано је освојио првенство 2018., али верује да је његов 506 почетак каријере овај пут прави разлику.

Тројица возача који се такмиче против Логана за шампионат имају исто искуство заједно као и он. Елиот има седам пуних сезона, Честејн четири, а Бел три.

Пре само осам година, Логано је био младо, неискусно лице у шампионској борби. Улазио је у свој први шампионат 4 након што је годинама проглашаван као један од најбољих перспектива у историји спорта. Чак је добио и надимак „Нарезани хлеб” од стране Насцар Халл оф Фамера Марка Мартина јер је био најбоља ствар коју је ико икада видео у развојним одељењима.

Логану је требало неколико сезона и прелазак из Јое Гиббс Рацинг-а у Тим Пенске да учврсти свој статус врхунског тркача. Од када се придружио Пенскеу 2013. године, Логано је остварио 28 победа, укључујући Дејтону 2015 из 500. Победио је у шест трка у каријери у 2015. години.

„Лепо је бити ту колико год сам био“, рекао је Логано. „Могу да искористим то искуство у своју корист. Још увек имам 32 године. Лепо је место за бити и јединствено место за бити. Нема другог такмичара који има толико кругова као ја и који је прилично млад. То је нешто што можемо искористити у нашу корист овог викенда.”

Ове године, Логано има три победе (Дарлингтон, Гејтвеј и Вегас) иза себе и 16 најбољих 10. Била је то само просечна година за шампиона 2018, који је те сезоне имао просек од 10.7.

Док се Логано припрема за последњу трку године, користи документацију Насцар УСА Нетворк-а Трка за шампионат да сазна о својим вршњацима.

„Занимљиво ми је чак и као такмичару, да седим и гледам“, рекао је Логано. „Могу да видим како се моји такмичари припремају за трку и какав је њихов недељни живот. Било је занимљиво видети.

„Не знам да ли ћу нешто да употребим против њих, али занимљиво је видети колико су наши животи другачији. Наши послови су исти, али наши животи не могу бити другачији.”

И као врхунац, Логано је толико сигуран у своје наде за титулу да већ размишља о томе како да забавља још јаче него после свог првог шампионата.

Логано је рекао: "Надајмо се да је и други пут исто тако добро."

Наскарова шампионска трка у Фениксу почиње у недељу, 6. новембра у 3 часова по источном времену. на НБЦ.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/јосепхволкин/2022/11/02/јоеи-логано/