Потписивање са Јустин Холидаи-ом пружа искру за Даллас Маверицкс

Најновији члан Далас Маверикса дебитовао је у четвртак увече. Џастин Холидеј, који се придружио Мавериксима 15. фебруара након што су га одустали од Хјустон Рокетса, сишао је са клупе у првој утакмици Даласа после паузе за Ол-стар НБА лиге и одмах осетио своје присуство.

У победи Маверикса над Сан Антонио Спарсима резултатом 142-116, Холидеј је имао 15 поена, срушивши пет тројки, уз два скока и две украдене лопте за 21 минут. Његов резултатски испад изједначио је његов најбољи резултат у првој утакмици сезоне са новим тимом.

„Управо смо га питали како му се допадају његови ударци“, нашалио се главни тренер Маверикса Џејсон Кид после тренинга тима у петак. „Добити га је нешто што нам даје дубину да можемо да га играмо на различитим местима. Дакле, видећемо. Не очекујемо да ће поново играти пет према шест, али он нам само даје још једну претњу и дубину на позицији крила.”

Даласу је био потребан играч као што је Холидеј, који је висок 6 стопа и има 6 година ветерана, након што је мењао за Кајрија Ирвинга пре истека рока за размену у НБА лиги раније у фебруару. У том договору, Маверикси су послали свог најбољег крилног играча Доријана Фини-Смита у Бруклин Нетсе заједно са Спенсером Динвидијем и вишеструким драфтовима у замену за Ирвинга и нападача Маркијефа Мориса.

Холидаи, 33, потписао је уговор за остатак сезоне са Мавериксима, чиме је зарадио загарантованих 819,832 долара. Ако Холидеј доследно понавља своју продукцију из свог дебија, његов уговор ће брзо постати најбоља вредност на списку.

Маверикси су тренутно на шестом месту на табели Западне конференције, утакмицу и по испред седмог носиоца Њу Орлеанс Пеликанса. С обзиром на тесне четвртине на Западу, Холидејов додатак би могао да се покаже плодоносним за Далас у домаћем делу регуларне сезоне ако буде успео да сруши шутеве и буде редовни допринос ротацији.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/доилерадер/2023/02/25/јустин-холидаи-сигнинг-провидес-спарк-фор-даллас-маверицкс/