Јувентус је победио Болоњу, али је посета Милану следеће недеље велика

Притисак око Јувентуса растао је током међународне паузе, а гостовање Болоње у Торину у недељу је био први пут да су Бјанконери имали прилику да истински одговоре на критике и љутњу која су се излила на њих у протекле две недеље.

Пре него што је домаћи фудбал паузирао у последњем интервалу, људи Макса Алегрија су изгубили од нових дечака из Серије А Монце, резултат који их је осудио од стране медија и њихових навијача, као ову претходну колумну објаснио.

То је значило да су победили само два пута у првих седам кола првенствене акције, док је екипа такође изгубила обе своје УЕФАЕФА
Утакмице Лиге шампиона први пут у историји клуба.

Да ствар буде још гора, ултра групе Јувеа биле су огорчене акцијама Леонарда Бонућија у Монци, када је капитен клуба приморао своје саиграче да оду у гостујући део и да се „извине“ за свој учинак.

Бонучи никада није био лидер и никада неће бити: ни у Тревизу, ни у Пизи, ни у Барију, ни у Милану, а свакако не у Јувентусу. саопштење Ултра група (х/т Фоотбалл Италиа).

„Узети професионалне играче као жртвена јагњад да буље у Цурву док примају подсмијехе и увреде, дајући легитимитет протестима само мјесец дана у сезони, је ЈЕДНОСТАВНО АПСУРДНО. Једини резултат може бити стварање слабог тима који је оптерећен негативношћу и комплексом жртве.

„То је управо супротно од онога што је потребно у овом спорту. Оштећујете своје саиграче и тим више од било ког некомпетентног тренера или директора.”

Имајући све те факторе на уму, није било изненађење видети огроман број празних места на стадиону Јувентуса у недељу, са званичном посетом од само 34,662 гледалаца на стадиону капацитета 41,507.

Међутим, већ од првог ударца против Болоње било је јасно да је тим решен да поправи ситуацију на терену, играјући са позитивношћу и одлучношћу која је приметно недостајала у претходним изласцима.

Живо прво полувреме испрекидано је брзом контранападом у 24. минуту када је Душан Влаховић погодио први гол Јувентуса сународнику Филипу Костићу и избацио Бјанконере у вођство од 1:0.

Јувеу је било потребно само 15 минута другог полувремена да удвостручи ту предност, а овога пута сјајни рад Костића, Мануела Локателија и Вестона Мекенија дали су Влаховићу прилику да се врати кући.

Аркадиусз Милик је постигао 3-0 само неколико минута касније, али су Бјанконери ипак кренули напред, не желећи да се задовоље резултатом ни у једном тренутку. То је била велика промена у менталитету који су показали откако се Аллегри вратио пре нешто више од 18 месеци и показао за шта је овај тим способан када игра са намером и интензитетом.

Ови атрибути су толико дуго били одсутни у овом тиму, а видети их тако чврсто у контроли – чак и са кључним играчима као што су Пол Погба, Федерико Кјеза и Анхел Ди Марија који недостају због повреде – представља добру будућност.

Наравно, мора се имати на уму да је ово била само Болоња, тим који седи један бод изнад зоне испадања и који је био ужасно лош већ неко време пре овог последњег пораза.

Ипак, након што је Јуве имао реми са Салернитаном и Сампдоријом пре него што је изгубио од Монце, очајнички им је био потребан позитиван резултат, а шеф Макс Алегри се сигурно није занео.

„Нисмо победили месец дана, тако да је било добро имати чисту и убедљиву победу“, рекао је тренер за ДАЗН убрзо после последњег звиждука. „Сада морамо да останемо прикривени, запамтите да смо још увек далеко и изнад свега морамо да вратимо нашу Лигу шампиона на прави пут.

Утакмица против Макабија из Хаифе средином недеље ће им омогућити да ураде управо то и, након пораза од ПСЖ-а и Бенфике, то се мора посматрати као меч који се мора победити. Затим следи много тежи тест следеће суботе, Јуве путује на Сан Сиро где игра против шампиона Серије А, Милана.

То је утакмица која ће показати да ли је Јувентус који смо видели у недељу био стварно и опипљиво побољшање или је то једноставно био тим са одличним играчима који су испратили озбиљног противника.

Стару даму чека велика недеља, време је да сазнамо да ли је спремна за њу изблиза.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/адамдигби/2022/10/03/јувентус-беат-бологна-бут-нект-веекс-висит-то-ац-милан-лоомс-ларге/