Шефови Канзас Ситија и даље размишљају о поразу у утакмици АФЦ шампионата

Био је то други дан мини кампа 2022. 15. јуна, али одбрамбени играч Канзас Сити Чифса Крис Џонс је и даље био заокупљен утакмицом АФЦ шампионата 2021.

Пре него што су Чифси на крају изгубили 27-24 од Синсинати Бенгалса, утакмица је била изједначена на 21 у четвртој четвртини. А на 3. и 7. наизглед Џонс имао је бек бенгала Џоа Бароуа, потпуно мртав.

Али када је Џонс ухватио Бароуово раме, квотербек је чучнуо да га слегне раменима, а онда је Бароу заплесао из Џонсовог покушаја да се ухвати у коштац пре него што је кренуо за први пад.

„Пропустио сам неке од највећих утакмица на утакмици“, рекао је Џонс. „(Ја) сам то користио као мотивацију током целе вансезоне. Осећам се као (да) сам направио те џакове, игра би била другачија.”

Главни тренер Цхиефса Енди Рид рекао је да је добро за све играче, укључујући Џонса и тренере да преузму власништво над тим губитком у плеј-офу и користе га као инспирацију.

„Знам да је Крис то узео к срцу“, рекао је Рид. „Ако сви можемо да се погледамо у огледало и будемо одговорни и не упиремо прстом у другог момка, то постаје важно... То је оно што те чини бољим. Само растеш из тога.”

Чифси, наравно, никада не би дошли до четвртог узастопног наступа на АФЦ шампионату без Џонса.

Њихов најбољи одбрамбени играч предводио је Чифсе са девет врећа прошле године — дупло више од Френка Кларка, који је био други у тиму. А Џонс ће 22.4. зарадити 2022 милиона долара — скоро дупло више од следећег најбоље плаћеног дефанзивца, Сејфи Џастина Рида.

Џонс, који је појурио из унутрашњости на злогласне 3. и 7. против Бенгалса након што је играо углавном на ивици почетком 2021. године, рекао је да жели да одбрана има више снаге ове године.

Прекршај је, међутим, вероватно био више крив од одбране за пораз у утакмици АФЦ шампионата.

Чифси су постигли само три поена у другом полувремену, а квотербек Чифса Патрик Махомес је извршио 8 од 18 додавања за само 55 јарди и два пресецања у другом полувремену и продужетку.

Попут Џонса, Махомес, који ће ове године зарадити тимски високих 29.5 милиона долара, био је станд-уп момак док је разговарао о игри током миникамп, стављајући пораз на своја рамена.

„То друго полувреме уопште нисам играо баш добар фудбал, вероватно мој најгори плеј-оф фудбал који сам икада играо“, рекао је он. „Само морам да будем бољи у томе да узмем оно што је ту и ставим неку врсту поена на таблу да бих отишао и стигао до Супер Боула.”

Како Чифси имају за циљ свој трећи наступ на Супер Боулу у ери Махомеса, знају да ће морати боље да одраде тимове. Водили су Бенгалсе са 21-10 на полувремену и могли су да имају још више поена - осим што су није успео да постигне гол са линије једног јарда непосредно пре половине.

„Користите га за неку врсту мотивације“, рекао је Махомес, „само покушавајући да то искористите као нешто за учење. Кад год се ја мучим или се тим бори, само нађи начин да добијеш позитивну игру, јер кад год имаш такву предност, не желиш да изгубиш то вођство.”

Чифси ће добити прилику да се освете када отпутују у Синсинати у 13. недељи да играју против Бенгалса 4. децембра.

У међувремену, Џонс је рекао да му је пропуштена смена остала „1,000 одсто“.

„За мене је то тренутно моја покретачка снага“, рекао је.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/јефффедотин/2022/07/08/кансас-цити-цхиефс-аре-стилл-тхинкинг-абоут-тхе-афц-цхампионсхип-гаме-лосс/