Канзас Сити Чифси освојили Супер Боул над Филаделфија Иглсима

топлине

Канзас Сити Чифси освојили су Супербоул ЛВИИ у недељу на стадиону Стејт Фарм у Аризони, савладавши Филаделфија Иглсе са 38-35 у утакмици у којој се два пута супротставио Квотербек НФЛ МВП Патрик Махомес из Чифса против вицешампиона МВП-а, квотербека Иглса, Јалена Хулса. .

Кључне чињенице

Након што су Чифси изједначили 35-35 касно у 4. четвртини, Орлови су погођени казном задржавања на само два минута до краја игре, чиме су Чифси донели први погодак и поставили победнички гол из игре Харисона Батлера са 8 преостале секунде.

Био је то други Супербоул у четири године за Чифсе.

Махомес је по други пут проглашен за МВП Супербоула (освојио га је и 2020.) након што је завршио са 21 за 27 (за 182 јарда), 3 тачдауна, без пресретања и 44 јуришна јарда.

Пресудна цита

„Нећу још да кажем династија“, рекао је Махомес након што је проглашен за МВП-а. "Још нисмо готови."

Кључна позадина

На путу до шампионата, оба тима су имала 14-3 рекорда, при чему су Чифси почели на 7. месту у ЕСПН-овом индексу фудбалске моћи, док су Орлови стартовали на 9. месту. Тренер Енди Рид се суочио са Орловима након што га је Филаделфија отпустила 2012. 14 година као тренер без победа на Супербоулу. Главни тренер Орлова Ник Сиријани такође има историју у Канзас Ситију: пуштен је из тима као тренер за бејз пријемнике након што му се Рид придружио 2013. Шансе за победу су биле скоро подељене између два тима — Чифса са 51.8% и Орлови на 48.2%, према ЕСПН симулацијама. Распон од 1.5 поена између два тима, благо фаворизујући Орлове, био је један од само три разлике испод два поена у протеклих 40 Супер Боула. Они су били први носиоци из АФЦ-а и НФЦ-а који су се такмичили за Супер Бовл у последњих пет година.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/сарадорн/2023/02/12/кансас-цити-цхиефс-вин-супер-бовл-овер-еаглес/