Кајри Ирвинг се враћа, помаже Бруклин Нетсима да прекину низ од 3 пораза и каже да је циљ да се такмичи за НБА титулу

Када је све било готово, а Кајри Ирвинг је постигао 22 поена у својој првој НБА утакмици од прошлог јуна, скинуо је свој бели бр. 11 дрес Бруклин Нетса, пришао свом оцу Дредерику који је седео поред терена и предао му дрес док су се њих двоје загрлили. .

„Човече, ово ми је недостајало. Ово је 11. година за број 11, душо, тако да је то посебна за мене“, рекао је Ирвинг Мајклу Грејдију из мреже ИЕС након што је постигао 22 поена, 4 скока и 3 асистенције за 32 минута и помогао Нетсима да направе 3 утакмице. изгубио низ и савладао заостатак од 19 поена победом у Индијанаполису од 129:121.

"Ова ситуација није идеална, али наставићемо да се боримо са њом."

Ситуацију је, наравно, изазвало Ирвингово одбијање да се вакцинише против Цовид-19, што значи да може да игра само у друмским утакмицама ван Њујорка и Торонта. Седмоструки Ол-стар има право да игра у 22 од преосталих 46 утакмица Бруклина, а следећа је у понедељак у Портланду.

Нетси сада имају 24-12 и 14-3 на гостовању. Ирвинг је рекао да је циљ и даље да се бори за НБА шампионат. Бруклин је био фаворит за освајање титуле целе године, а Ирвингове различите статусне промене једва да су помериле иглу на њихове шампионске квоте - чак и ако остаје нејасно колико ће га имати у постсезони.

„О, човече, било је невероватно“, рекао је Ирвинг. „То је само поверење целе организације овде, од менаџмента преко стручног штаба до мојих саиграча, сви ми само држимо курс.

„Имамо циљ на крају сезоне који желимо да остваримо и желимо да будемо један од оних тимова који играју за шампионски трофеј и знамо шта је потребно. Ова ситуација није идеална у којој се налазимо, али ћемо се борити кроз њу и учинићемо све што можемо да останемо заједно.

У својој првој утакмици од четврте утакмице полуфинала Источне конференције НБА прошле сезоне, када је имао 4 поена и две асистенције за само 11 минута игре због повреде скочног зглоба, Ирвинг је почео споро - као и Бруклин. Ирвинг је промашио свој први скок у игрици коју је поставио главни тренер Стив Неш.

„То је био поклон добродошлице“, рекао је Неш о дизајнираној представи.

Бруклинов сопствени Ленс Стивенсон убацио је 20 поена у првој четвртини на путу до вођства Пејсера од 73-60 на полувремену. Човек познат као „Борн Реади“ завршио је са 30 поена, пет асистенција и три скока у свом повратку у Индијану за свој трећи боравак у тиму.

Али под водством Ирвинга, Кевина Дурента са 39 поена, осам скокова и седам асистенција и Џејмса Хардена са 18 поена, шест асистенција и пет скокова, Нетси су преузели предност у другом полувремену и зарадили победу. Ирвингова тројка на крају треће четвртине смањила је заостатак на 3-101. Нетси су победили Пејсерсе са 94-13 у последња три минута трећег минута.

У четвртом, Ирвинг је имао прелепу завршницу у саобраћају и повео Нетсе са 120-113. У другом полувремену постигао је 14 од своја 22.

„Личи на себе“, рекао је Неш. „Није велико изненађење гледати га како игра на тренингу. Он је тако надарен и могли сте да видите да је ритам присутан. Али то је ипак адаптација. Морамо му дати мало простора овде док се враћа назад у игру.”

Дурант је рекао: „Кошаркашка игра је срећна што се вратио. Много је отежао игру Пејсерсима, да нам даје другачији напад, посебно у четвртој четвртини. И само морамо да наставимо да градимо на овоме.”

Ирвинг ће сада престати са наредне две утакмице тима пре него што се врати у Портланд. Неш ће морати да жонглира са поставама и ротацијама са једном поставком за домаће утакмице и другом за послове на путу.

„Биће потребно неко време јер морамо да се навикнемо да је он на путу, а не код куће и сличне ствари“, рекао је Харден. "Али ми смо били отпорна група целе године и на крају ћемо то схватити."

„Ми смо група коју предводе ветерани и знамо да бисмо могли да се боримо мало више без обзира ко је у постави“, рекао је Ирвинг. „Имамо момке који желе да играју ову утакмицу на веома високом нивоу, играју сјајну кошарку и једноставно оставе све напољу.

„Имамо толико људи који нас посматрају, толико људи сумња у нас у исто време, тако да су шансе поремећене против нас, али желимо да изађемо овде и ставимо свој печат на сваку утакмицу коју играмо и ако то можемо да урадимо, ја осећамо да имамо добре шансе да остваримо добар резултат.”

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/адамзагориа/2022/01/05/кирие-ирвинг-ретурнс-хелпс-брооклин-нетс-снап-а-3-гаме-лосинг-стреак-анд-саис- циљ је-такмичити се за-н-ба-титулу/