Меси освојио прву титулу на Светском првенству пошто је Аргентина победила Француску у пеналима

топлине

Лионел Меси је предводио Аргентину до титуле Светског првенства у узбудљивој утакмици против Француске која се завршила пеналима након нерешеног резултата 3-3, након хет-трика голова Француза Килијана Мбапеа који нису били довољни да се супротставе потрази аргентинске легенде за трофејем. .

Кључне чињенице

Узбудљива утакмица, у којој је Аргентина доминирала Француском првих сат времена са вођством од 2:0, постала је незаустављива у 80. минуту када је Француз Килијан Мбапе постигао два гола за мање од два минута.

Нерешеним резултатом 2-2 завршено је продужетак утакмице, током којег је Меси постигао свој други гол, чиме је свој тим повео са 3-2 над Француском.

Међутим, Мбаппе се није надмашио: следећа велика ствар овог спорта дала је трећи гол — постао је први играч који је икада постигао хет-трик у финалу Светског првенства — и поново изједначио на 3-3, пославши га у казнене ударце , у којем је Француска промашила два покушаја, чиме је Аргентина донела титулу.

Уочи утакмице, Меси, највећа легенда спорта и међу најодликованијим играчима, још није освојио титулу Светског купа пошто је прошао свој 35. рођендан и приближио се типичној старосној доби за пензионисање професионалних играча.

Кључна позадина

Меси – који се нашироко сматра највећим у својој генерацији – суочио се са француским нападом који је предводио 23-годишњи Килијан Мбапе, кога многи сматрају наследником аргентинске звезде и очигледно најбољег играча света. Меси и Мбапе су ушли у финале као заједнички лидери на листи голова на турниру са по пет голова уз три и две асистенције. Овом победом Меси је сада освојио све велике трофеје у фудбалу. Двоструки голови аргентинског талисмана такође ће допринети истеривању духа разочаравајуће игре у финалу 2014. где је Аргентина изгубила од Немачке са 0-1 пошто је пропустио прилику да постигне гол убрзо после полувремена. Резултат такође значи да ниједан тим није победио на светским првенствима још од репрезентације Бразила 1962. коју води легендарни Пеле.

Форбес Валуатион

Са приходом од 130 милиона долара ове године, Меси је био најбоље рангирани играч Форбес ' списак најбоље плаћени спортисти од КСНУМКС.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/силадитиараи/2022/12/18/ворлд-цуп-финал-ливе-аргентина-анд-лионел-месси-беатс-франце-ин-пеналти-кицкс-афтер- узбудљива-игра/