Месијева Аргентина изгубила је од Саудијске Арабије у шокантној невољи

топлине

Саудијска Арабија је у уторак победила Аргентину предвођену Лионелом Месијем резултатом 2-1 у уводној утакмици обе стране на Светском првенству у Катару 2022. године, што је највећи поремећај догађаја до сада, доводећи једног од фаворита турнира у реалну опасност од рани излазак.

Кључне чињенице

Саудијски тим је успео да обезбеди историјску победу након што су нападач Салех Алшехри и крило Салем Алдавсари постигли узастопне голове у размаку од пет минута у раном делу другог полувремена.

Капитен Аргентине Меси је довео свој тим у предност 10 минута на почетку утакмице, постигавши са беле тачке након што је саудијски тим признао фаул у шеснаестерцу.

Упркос томе што је задржала скоро 70% поседа током целе утакмице, Аргентина је кажњена јер није успела да пробије одбрану Саудијске Арабије.

Месијеве наде да ће коначно обезбедити Светско првенство сада почивају на способности његовог тима да постигне победе против Мексика и Пољске, две друге чланице групе, које су обе рангиране много више од Саудијске Арабије.

Велики број

36. То је број утакмица у којима је Аргентина остала непоражена пре шокантног пораза у уторак. Пораз значи да је Аргентина мања од светског рекорда Италије од 37 утакмица без пораза у касу.

Кључна позадина

Светско првенство је једини велики трофеј који је избегао Месију, који се сматра највећим фудбалером своје генерације поред португалске звезде Кристијана Роналда. Са дугим низом без пораза и ревитализованим Месијем који их води, Аргентина је ушла на турнир као један од фаворита за победу. Пораз од Саудијске Арабије ће вероватно вратити успомене на Светско првенство 1990. где је бранилац светског шампиона Аргентина, тада предвођена Дијегом Марадоном, била запањена победом Камеруна над њима од 1-0 у својој првој утакмици на турниру.

Форбес Валуатион

Са приходом од 130 милиона долара ове године, Лионел Меси је био најбоље рангирани играч на Форбес ' списак најбоље плаћени спортисти КСНУМКС.

Даље читање

Саудијска Арабија је запањила Месија и Аргентину у једном од највећих шокова у историји Светског првенства (ЕСПН)

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/силадитиараи/2022/11/22/ворлд-цуп-2022-мессис-аргентина-лосе-то-сауди-арабиа-ин-схоцкинг-упсет/