Минесота Викингс су остварили 5 узастопних победа, али распоред постаје много тежи

Изгледало је као да ће ово бити лака утакмица за Викинге, пошто су били домаћини Аризона Цардиналс тима који су имали 3-4 и имали једну од најмекших одбрана у лиги.

Аризона је дала 176 поена и чинило се као да ће бек Далвин Кук и Џастин Џеферсон моћи слободно и лако да уђу у други ниво.

Да, присуство квотербека са великим новцем Кајлера Мареја и његовог Постигнуто ограничење од 12.6 милиона долара а још већи примач ДеАндре Хопкинс и његов број од 15.7 милиона долара значили су да ће одбрана бити тестирана. Међутим, није било разлога да се мисли да Викинзи не би могли релативно лако да надмаше овог противника.

Још један фактор је запео за око Викинзима и њиховим навијачима. Кардинали нису победили Викинге у Минесоти од 1977, када је председник био Џими Картер. Кардинали су још увек звали Сент Луис кући и та утакмица се играла на отвореном на старом стадиону Метрополитен. Бад Грант је и даље био главни тренер Пурпле, док је квотербек меч у овој победи Кардинала резултатом 27-7 био Фран Таркентон против Џима Харта.

То је било давно, а верзија Кардинала из 2022. дала је Викинзима све што су желели током 60 минута. Међутим, Викинзи су искористили два пресецања Мареја и пригушени ударац који се претворио у опоравак Минесоте и дошао до победе од 34-26.

Викинзи су се вратили са опроштајне недеље да раде оно што су редовно радили током прве године Кевина О'Конела као главног тренера НФЛ-а. Не играју доминантан фудбал, али чине довољно да дођу до победе. Овај 6-1 тим је чврсто на првом месту у НФЦ Северу и победили су у пет утакмица заредом након пораза у 2. Недељи од непоражених Филаделфија Иглса.

О'Конел је проповедао да његов тим чини мале ствари које воде до победе тако што контролише последње минуте првог полувремена, добро изводе игру и избегавају скупе казне. Викинзи нису успели у свим тим областима против Аризоне, али су ипак успели да дођу до победе.

Викинзи су рано били бољи тим, али је Мареј бацио ТД пас од 6 јарди до Хопкинса на 47 секунди до краја првог полувремена. Плејсикер Грег Џозеф имао је дуг покушај из игре блокиран у последњој игри полувремена, и што је још важније, пропустио је додатни поен у четвртој четвртини који би Викинзима донео предност од два поена. Такође су позвани на 10 пенала који су резултирали губитком од 86 јарди.

Ипак, успех Минесоте у црвеној зони омогућио им је да превазиђу те недостатке. Постигли су гол у свих пет прилика за црвену зону против Аризоне, укључујући трчање Кирка Казинса од 17 јарди како би започели погодак.

Распоред постаје много тежи почевши од њихове утакмице 9. недеље у Вашингтону, а њихове слабости у одбрани ће сигурно бити тестиране - ако не буду откривене.

Након суочавања са командантима, Викинзи путују у Бафало, угошћују Каубоје и прате то домаћим утакмицама против Патриота и Џетса.

Тај део распореда ће бити тежак, барем у поређењу са оним са чиме су се суочили до сада у сезони. Од Викинга ће бити потребно да контролишу сат на крају првог полувремена и на почетку другог, покажу напредак у игри удараца и избегну пенале који су изазвали толико проблема против Аризоне.

Формула победе за О'Конела је успостављена, а његов тим је у потпуности прихватио. Нису били у стању да прате тај прописани пут против кардинала и ипак су победили.

Питање је враћања сценарија у наредних пет недеља и искориштавања сваке паузе коју добију како би остали првопласирани тим – и то са великим постсезонским аспирацијама.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/стевесилверман/2022/10/30/миннесота-викингс-маке-ит-5-страигхт-вицтори-бут-сцхедуле-гетс-муцх-тоугхер/