Минесота Викингс користе касни скок да би остварили 6. узастопну победу

Минесота Викингси су играли једну од својих најнеинспиративнијих фудбалских утакмица у сезони. Али у последњој четвртини, суочени са заостатком од 10 поена и једном од најнемилосрднијих одбрана које је тим видео ове године, Викинзи су преокренули ствари, борили се са срцем и освојили своју шесту утакмицу заредом.

Повратак је укључивао опојно пресретање и оштар повратак од стране Харисона Смита, одличан хватач тачдауна од стране бека Далвина Кука, и нешто оштрог вођства Кирка Казинса. Такође га је предводио Кевин О'Конел, који се противио дуготрајном фудбалском начелу да се поени не одузимају са табле – посебно поени за предност у завршним фазама утакмице.

Ипак, то је управо оно што је О'Конел урадио и то је била више од обичне смеле одлуке. То је била права ствар.

Казинс је бацио непотпун пас у првој игри после двоминутне опомене, дајући Викинзима 4th-и-гол на Васхингтон 4 са нерешеним резултатом 17-17. Иако је била лака одлука послати играча са места Грега Џозефа да покуша са голом са 22 јарде за вођство, команданти су били означени због непотребне грубости у игри.

То је значило да су Викинзи имали први пад и могли су да испразне време – али су морали да скину поене са табла. Вашингтон је имао само један тајм аут, тако да је Џозеф завршио свој други гол из игре са 16 секунди до краја. Убацио је на 28 јарди са само 12 секунди до краја.

Команданси су истрчали једну игру и нису успели да изађу ван граница, дајући Викинзима победу од 20-17 и рекорд од 7-1 који им је донео огромну предност од 4 1/2 утакмице у односу на Пацкерс анд Беарс у НФЦ Северу.

Пре последње четвртине, О'Конелов тим је изгледао као да хода у сну. Казинс је бацио ТД пас до Џастина Џеферсона у првом поседу, али офанзивни покушај Минесоте је био на умору током већег дела утакмице. Налет Вашингтона на пас је забележио чисту победу над офанзивном линијом Минесоте, а Казинс је изгледао у режиму преживљавања током великог дела утакмице.

Касно у првом полувремену је бацио убачај који је спречио покушај гола из игре, а предња седморка Вашингтона га је казнила са неколико великих погодака. Завршио је игру тако што је извршио 20 од 40 додавања за 265 јарди са пар ТД додавања.

„Проналазимо начине да победимо“, рекао је Казинс. "Настављамо и покушавамо да их извучемо."

О'Конел је ценио то што је Казинс прошао у касним фазама након што се суочио са грубим третманом током другог полувремена.

„Да наш КБ стоји тамо и буде у свом најбољем издању када нам то заиста треба“, рекао је Кевин О'Конел, „Мислим да то није случајност.

Цоусинс је добио приличну подршку од свог новог тима ТЈ Хоцкенсона. Бивши Лав је ухватио девет пасова на 70 јарди, а његов највећи улов био је пријем од 10 јарди који је поставио Џозефов победнички гол из игре.

Викинзи су проналазили начине да победе и то је добра ствар. Али начин на који су то урадили против Командира можда је најпозитивнији развој ове сезоне. Одбили су да прихвате да је пораз неминован и борили су се да ископају рупу.

Вашингтон можда није елитни тим, али су чврсти, физички и имају замах серије од 3 победе. Нису предали игру. Викинзи су га једноставно узели.

Сада изазов долази у суочавању са два изванредна противника у Бафалу и Даласу. Биће то много тежи задатак, али победа против Команданата је показала да су спремни да узврате када је утакмица на линији.

То није био случај ни у једној од последње две године, и даје праву наду да почетак од 7-1 није само фатаморгана.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/стевесилверман/2022/11/07/фигхт-он-миннесота-викингс-усе-лате-сурге-то-гаин-6тх-страигхт-вицтори/