Нови рекорд посећености плеј-офа НВСЛ постављен двапут у једној ноћи

У недељу се шест тимова пласирало у постсезону Националне женске фудбалске лиге по први пут у историји лиге. Хјустон и Сан Дијего били су домаћини четвртфиналних утакмица у недељу увече, и обојица су исте ноћи поставили рекорд плеј-офа свих времена.

Навијачи Хјустона се појављују у рекордном броју

Четврти носилац Хјустон Даш угостио је шестог носиоца КЦ Цуррент на ПНЦ стадиону за почетак у 4:00 по централном времену. Навијачи у Тексасу и шире наградили су оба клуба продајом меча. НВСЛ је известио публика у Хјустону достигла је 21,284 навијача, распродата утакмица и нови рекорд посећености лиге.

Хјустон је рано примио гол Канзас Ситију пре него што је везиста Софи Шмид постигла први гол у историји плеј-офа Даша. КЦ Цуррент је постигао гол у 10. минуту надокнаде за пласман у полуфинале против ОЛ Реигн-а. Полуфинална утакмица на Лумен Филду у Сијетлу, Вашингтон, почеће у 7:30 по источном времену у недељу, 23. октобра, на ЦБС Спортс Нетворк-у.

Прошле недеље, Дасх је објавио да је продао преко 14,000 карата који је већ премашио њихов претходни рекорд посећености код куће од 13,025 постављен 12. јула 2015. против Црвене звезде из Чикага.

Тренутни нападач Канзас Ситија Ло'еау ЛаБонта постигао је гол рано у првих пет минута и довео госте у предност. Везиста Хјустона Софи Шмид ставила је домаћи тим на таблу у 27. минуту. Кејт Дел Фава постигла је гол у 10. минуту надокнаде и обезбедила победу Канзас Ситију у гостима.

Цуррент је прошао у полуфинале против победника НВСЛ Схиелд-а и првог носиоца ОЛ Реигн-а. Полуфинална утакмица на Лумен Филду у Сијетлу, Вашингтон, почеће у 7:30 по источном времену у недељу, 23. октобра, на ЦБС Спортс Нетворк-у.

ВИШЕ ОД ФОРБАКомесар НВСЛ-а разматра извештај Јејтса на Светском конгресу спорта СБЈ

Сан Диего Ваве Узми титулу НВСЛ-а

У међувремену, трећи носилац Сан Дијего Вејв угостио је шести носилац Црвене звезде из Чикага на западној обали. Талас је надмашио недељни рекорд Хјустона са својом домаћом публиком од 26,215 навијача. У својој првој сезони, Сан Дијего држи рекорд у плеј-офу и редовној сезони (32,000 постављено 17. септембра).

Слично утакмици у Хјустону, Талас је почео на задњој пети након што је нападач Чикага Јуки Нагасато отворио гол. Изједначење за Сан Дијего постигла је Емили ван Егмонд у 67. минуту, а Добитник НВСЛ Златне копачке 2022 Алекс Морган је постигао гол за победу у утакмици 20 минута након надокнаде времена.

Морган и талас сада иду у полуфинале против другог носиоца Портланд Торнс тима у недељу, 23. октобра, у 5:00 по источном времену на ЦБС Спортс Нетворк-у.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/ерицалаиала/2022/10/17/нев-нвсл-плаиофф-аттенданце-рецорд-сет-твице/