Белешке из серије две утакмице Цлевеланд Цавалиерса у Мајамију

Таблица са две утакмице у Кливленду против Мајами Хита деловала је као загревање за плеј-оф.в Ево шта се издваја од поделе Цавса 1-1.

Обе утакмице су биле лекције плеј-офа - али на различите начине

У првој утакмици, са Гарландом здравим, Цавси су победили резултатом 1-104. Ниједан тим није био баш моћан у нападу, са Цавсима који су имали оцену офанзиве од 100, а Хеат са оценом офанзиве од 113. (Оба, за чишћење стакла, били су испод просека лиге у односу на укупне сезоне.)

Цавси су пронашли начин да победе на два начина. Прво, бранили су се на високом нивоу, ограничавајући Мајами на 88.8 офанзивног рејтинга на половини терена. Такође су постигли 29 поена од 22 изгубљене лопте. У игри са танком маржом, форсирање и капитализација изгубљених играча била је разлика. Ово је било против тима са промјеном у првој половини лиге, по Чишћење стакла. То је импресивно.

Друго, Дариус Гарланд је био одличан и вероватно најбољи играч Цавса. Донован Мичел је имао лошу ноћ — 18 поена, 7-18 из игре, 1-7 из три. Имао је само два поена у четвртој четвртини. Гарланд је више него појачао, појачавајући своју агресивност и тражећи сопствени ударац на начин на који понекад оклева. Завршио је са тимски високих 25 поена при шуту 8-16, што је укључивало оцену 3-6 са три. Такође је имао 7 асистенција наспрам само 3 изгубљене лопте и био је 6-6 са линије.

Кливленд је 12-7 у сезони када Гарланд изводи шест или више слободних бацања. За сезону, он у просеку бележи најбоља у каријери 4.8 слободних бацања по утакмици. Када појача своју агресију и жели да више стигне до линије, Гарланд је најефикаснији. То даје Цавсима још један начин да постигну гол када је теже доћи до поена. То ће се чешће дешавати када плеј-оф почне следећег месеца.

У другој утакмици, у међувремену, Кавси су промашили Гарланда. Мичел је имао 2 поена и изгледало је као да би могао да постигне 42. Али понестало му је енергије док је утакмица трајала са толико много тражених од њега и играњем 50 минута. После првог полувремена 43-9, Мичел је имао 12-6 у другом. Гарланд би био тамо омогућио би Мичелу још један кратак одмор који му је био потребан.

Одбрана Кливленда је такође посустала, а Хит је имао рејтинг офанзиве од 122.7 и рејтинг офанзиве на половини терена од 104.7. Напад Кавса је такође био добар (оцена напада 119.8, оцена 104.5 на полуполу), али недовољно добра.

И Мичел и Исак Окоро су после утакмице рекли да су Кавси могли да буду физички физички. Такође су рекли да би требало да буду тежи према најбољим играчима Хита тако што ће бити физички и тестирати границе онога што би судије назвале. То је права идеја — и за плеј-оф и за оно што одговара стилу игре Кливленда.

Цавси су у најбољем издању када је њихова одбрана закључана и укључена у напад. Тај рецепт није био тамо у петак.

Проблем са фаулом Евана Моблија такође је утицао на одбрану Кавса, пошто је играо само 31 минут. У плеј-офу, он ће бити у рангу 36-38, а одбрана Цавса ће бити боља када је на паркету у односу на офф. Такође ретко фаулира, па Моблеи упада у невоље није велики проблем. Али у петак је било.

Ламар Стивенс је узурпирао Деана Вадеа

После Стивенсовог наступа против Селтикса, сада је у ротацији Кавса. Деан Ваде није.

Док је Стивенс одиграо 26 и 24 минута у две утакмице против Мајамија, Вејд је одиграо нулу. Чак и у другој утакмици, када је Дариус Гарланд ван игре, Цеди Осман је видео минуте уместо Вејда.

Вејд није играо добро од када је узео минуте Кевина Лава. Пуцање испод 20% од три пошто је Лове тражила откуп није довољно добро. То би довело до тога да Вејд остане на клупи у плеј-офу и, с обзиром да Кливленд сада пооштрава своју ротацију у припреми за плеј-оф, сада има смисла.

Стивенс, за поређење, зна ко је он и изводи. Он није одстојник какав је Вејд (барем када Вејд шутира), али се такмичи, сече и има способност да прави ударце на повлачењима средњег домета. Такође узима отворене тројке - нешто што Вејд није радио пре клупе.

Стивенс такође може да се издржи против већих крила у одбрани. Неће их закључати, али ће их натерати да раде и остати испред њих како би их натерао да оспоравају. Вејд је у реду на тим местима, али Стивенс има ивицу снаге која помаже. Било је запажено видети га како се бори против Батлера. Није избацио Батлера из игре, али је био довољно велик да спречи Батлера да направи тешко повлачење уместо да уђе у контакт и извуче фаул. Са Вадеом на том месту, Батлер би насрнуо.

Рики Рубио се појачава

Рубио је одиграо рекордних 25 минута против Хеат Фридаи и затворио утакмицу за Кливленд. То је знак да Цавси додају више у његов тањир.

Али то је и даље приметно због тога колико су Цавси били опрезни са Рубиом од када је дебитовао 12. јануара. Ове сезоне није играо узастопно. (Последњи Кливленд је следеће недеље и нејасно је да ли ће Рубио играти у обе утакмице.) Пре петка, његов максимум у минутима у сезони био је 22 минута у среду. Укључујући петак, играо је само једном више од 20 минута целе сезоне.

Рубио се још није потпуно вратио — и даље се креће као 32-годишњак који ради у пуној снази након друге АЦЛ године у игри. Његове офанзивне бројке нису добре.

"Стиже тамо," рекао је главни тренер Цавса ЈБ Бицкерстафф раније ове седмице. „Хм, знаш, опет, биће то прилике за њега и само, знаш, ритам и тајминг и све те ствари. Мислим да ће наставити да буде бољи што више минута буде, што више прилика са саиграчима, што више понављања у односу на противнике и такве ствари. Тако да мислим да он иде у правом смеру, али мислим да још није сто посто Рики.”

Али он зна где треба да буде у одбрани и игра сјајно — његов оквир му омогућава да издржи у погонима и промени када заврши на крилима. Прекршај још увек мора да се појави да би био Рубио Цавсима да би постигао свој резултат. Али повећана минутажа сугерише да Цавси осећају да он физички стиже до тачке у којој је то могуће.

Кавси осећају да су предодређени за четвртог носиоца

Ако изузмемо нешто неочекивано, Кавс против Никса у мечу 4-5 се осећа закључано.

На четвртом месту, Кавси имају 2.5 утакмице више од Никса - разумно вођство са 13 утакмица до краја. Кливленд је такође 3.5 утакмице иза трећег носиоца Филаделфије. Цавси се налазе у сендвичу између.

Могло би се променити. На основу распореда снаге, Цавси имају најлакши распоред од свих НБА лиге у НБА. 76ерси имају трећи најтежи распоред; тсхе Кницкс имају осми најлакши. Кливленд је такође домаћин Филаделфији 15. марта и Никсима 31. марта. Обе те утакмице могу имати импликације на табели.

Али било би дивље да се то догоди. Када су Кавси изгубили од Хита 10. марта, 76ерси су победили Трејл Блејзерсе, а Џоел Ембијд је погодио победника игре. Тај дан је само додатно учврстио пласман у плеј-оф.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/цхрисманнинг/2023/03/11/нотес-фром-тхе-цлевеланд-цавалиерс-тво-гаме-сериес-ин-миами/