Спајање Луке Дончића и Кајрија Ирвинга могло би да буде "смртоносно" за напад Маверикса

Далас Маверикси се враћају кући како би одиграли своју последњу утакмицу у Америцан Аирлинес Центер-у пре НБА Ол-стар паузе након богатог путовања на Западној обали од пет утакмица. Далас је резервисао пут са губицима, али је добио своје три средње утакмице. Али путовање је укључивало много више од победа и пораза.

Далас мењан за осмоструког плеја Ол-стара Кајрија Ирвинга пре недељу дана. Не само да је тим додао Ирвинга, већ је видео и повратак Луке Дончића у поставу након што је пропустио четири утакмице због контузије десне пете. Тим и навијачи се надају да ће упаривање Дончића и Ирвинга исплатити дивиденде у постсезони.

„То нам је тек прва заједничка утакмица, али мислим да је тако забавно играти са овим момком“, рекао је Дончић о игрању са Ирвингом након што су Маверикси пали од Сакраменто Кингса у продужетку у суботу увече, 133-128. „Он је невероватан кошаркаш. Мислим да ће бити стварно забавно. Данас, прва утакмица, такође је било заиста забавно.”

Дончић је убацио 27 поена уз 55% шута у поразу. Имао је и девет скокова и пет асистенција за 41 минут. Ирвинг је предводио Мавериксе са 28 поена уз 52.4% шута, уз седам скокова и седам асистенција за 42 минута.

У три утакмице са Мавериксима, Ирвинг је у просеку постизао 25.7 поена уз 48.1% шута, 4.7 скокова, 7.3 асистенције и украдене лопте за 38 минута по утакмици.

„Драго ми је да смо то склонили с пута“, рекао је Ирвинг када је први пут поделио реч са Дончићем. „Али док сам био тамо, осећао сам се заиста посебно само у смислу могућности које смо имали на оба краја паркета да заиста учимо једни од других и само стекнемо мало више самопоуздања.

Нови динамични двојац Даласа имаће још две утакмице — код куће против Минесота Тимбервулвса и на гостовању против Денвер Нагетса — како би изградио више поверења на паркету пре него што се обојица поклопе за Ол-Стар утакмицу овог викенда. После тога је последња утакмица регуларне сезоне.

Маверикси тренутно заузимају четврто место на табели Западне конференције која се стално мења, са резултатом 31-27. Далас је две утакмице иза Кингса за треће место и 2.5 утакмице испред Оклахома Сити Тандера, који је десети носилац и држи последње место за игру. Јута Џез, који су тренутно ван плеј-офа, налазе се три утакмице иза Маверикса.

Да би се мало одвојио, Далас треба да почне да скупља победе. Главном тренеру Џејсону Киду свидело се оно што је видео из свог новог залеђа у првој утакмици. Он се нада да ће Дончић и Ирвинг успети да се развијају заједно и додају нови слој офанзивне снаге у напад тима.

„Било је глатко; то је кошарка“, рекао је Кид. „Мислио сам да су њих двојица урадили невероватан посао – обојица су подигли лопту, обојица су играли без лопте. Сада је само питање добијања минута и могућности да видите која места им се свиђају или им је веома удобно да играју. Мислим да ће пик-ен-рол са њих двојицом бити заиста добар за нас.”

Додавање Ирвинга је ефективно поново покренуло сезону Маверикса. Далас сада има други Ол-стар поред своје суперзвезде и можда још увек тражи додатну помоћ на тржишту откупа. Њихови напори на преопремљености су тим потенцијално спремни за још једну дубоку серију плеј-офа.

„То је још увек процес учења, али мислим да би то могло да буде стварно смртоносно за нас“, рекао је Дончић о игри двојице са Ирвингом. „Тешко је, мислим, чувати нас обоје. Дакле, биће мање дуплих и само ћемо ми кренути на посао.”

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/доилерадер/2023/02/12/паиринг-оф-лука-донциц-анд-кирие-ирвинг-цоулд-бе-летхал-фор-маверицкс-оффенсе/