Питсбург Стилерси морају да зауставе Браунсов брзи напад да би имали наде за плеј-оф

Када су се Питсбург Стилерси суочили са Браунсима пре скоро четири месеца, одлучујући фактор у игри је био јасан.

Браунси су јурили 171 јарду док су победили Стилерсе са 29-17 у трећој недељи на стадиону Фирст Енерги у Кливленду. Ницк Цхубб је тог четвртка увече у септембру имао 3 јарди уз 113 потеза, а Кареем Хунт је додао 23 јарди у 47 покушаја.

Уобичајена мудрост сугерише да је кључ за Стеелерсе (8-8) да победе Браунсе (7-9) у недељу код куће на стадиону Ацрисуре заустављање трчања. Лакше је рећи него учинити, пошто су Браунси шести у НФЛ-у у јурњави са просеком од 147.3 јарда по утакмици.

Без обзира на то, Стилерси морају пронаћи начин да обуздају тандем Чаба и Ханта ако желе да имају шансу да уђу у плеј-оф.

Да би стигли до постсезоне, Стилерси морају да победе и да Њујорк Џетси победе Мајами Долфинсе, а Бафало Билси Њу Ингланд Патриосе. Пораз би елиминисао Стилерсе, који су победили у пет од шест утакмица после почетка сезоне са 3-7.

„Када се спремате за Кливленд, морате да поштујете њихову игру у трци, а посебно Ника Чаба и Карима Ханта“, рекао је тренер Стилерса Мајк Томлин раније ове недеље током своје недељне конференције за новинаре. „Морају да буду врхунски тандем у фудбалу и не треба им моја подршка. Њихова трака и њихов животопис говоре о томе. Морамо да урадимо добар посао тамо.

„Победили су у утакмици на исцрпљивање прошли пут када смо играли. Умор је постао фактор како је утакмица одмицала. Можете само погледати колико су кратких прилика имали у другом полувремену. Мислим да су у другом полувремену пет пута били трећи и један. И то само говори о томе како игра иде.”

Браунси су остварили само 6 од 16 трећих падова, али су били 3 од 4 у четвртом дауну. Међутим, Томлин је рекао да је способност Кливленда да се нађе у тим ситуацијама важнија од стопе конверзије.

„То говори о ефикасној игри трчања која вас ставља у подношљиву трећину“, рекао је Томлин. „Неко има пет трећина и један у полувремену, нећете имати добру половину игре. Нећете имати добру половину игре из перспективе изласка са терена, из перспективе времена поседа, било које од тих дискусија, јер опет, сваки пут када добију то двориште, добијају нови сет падова и тако трећи доле је његов саставни део.

„Оно што изазива те треће падове, та компонента исцрпљивања у игри, биће велика компонента. Увек је тако када играте Кливленд Браунсе, а они имају Ника Чаба и Карима Ханта. Када уђу у треће и-1 и -2, човече, мртав си. Они то могу да воде, могу да га бацају, могу да раде шта год желе у тим околностима и тако да то привлачи нашу пажњу."

Стилерси су седми у лиги у брзој одбрани са 106.5 јарди по утакмици. Они су били посебно добри у заустављању игре у низу током свог тренутног низа од три победе.

Након што су одустали од 215 јарди на земљи у 14. недељи пораза од Рејвенса, Стилерси су држали Каролина Пантерсе на 21 јарду и Лас Вегас Рејдерсе и водећег јуриша НФЛ-а Џоша Џејкобса на 58 јарди на Бадње вече.

Укупан број Рејвенса у реваншу прошле недеље био је савладаних 120 јарди док су Стилерси скупили за победу од 16-13 у фудбалу Сундаи Нигхт Фоотбалл у Балтимору. Безбедност Минках Фицпатрик је предводила одбрану са девет превара, укључујући четири соло заустављања.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/јохнперротто/2023/01/05/питтсбургх-стеелерс-муст-стоп-бровнс-русхинг-аттацк-то-хаве-плаиофф-хопес/