Принстон узнемирава НЦ државу, Стејли хвали НСУ

Шеснаест тимова напредовало је у петак после победа у првом колу НЦАА женског кошаркашког турнира 2023. Први круг до сада је био далеко од креде, односно гаранције да ће виши носилац напредовати. Погледајте резултате првог кола, највеће приче и предстојећи распоред за жене.

Принцетон Стунс НЦ Стате

Највећи проблем у првом делу прве рунде дошао је у виду победе Принстона над НЦ Стејтом резултатом 64-63. Виши бек Грејс Стоун срушила је тројку која је освојила у игри за пет секунди до краја четврте четвртине.

„Ишли смо у тесне утакмице целе године и то је игра коју вежбамо изнова и изнова. То је снимак који сам већ снимио у некој утакмици“, рекао је Стоун на конференцији за новинаре после утакмице уз благи смех. „Мислим да моји саиграчи имају сво поверење света у мене и знао сам да ће, ако промашим тај ударац, добити офанзивни скок.

Даске нису биле потребне, пошто је Стоун испразнила тројку и завршила вече са 22 поена, изједначена са Кејтлин Чен за водећу екипу. Принстон је имао један поен предности након прве четвртине, али је преузео другу и имао предност од 41-35 на полувремену.

Волфпацк, који је прошле сезоне напредовао у Елите Еигхт, ушао је на НЦАА турнир као седми носилац, што је њихов најмањи резултат од сезоне 2016-17. НЦ Стејт је имао 20 изгубљених лопти на утакмици и само четири офанзивна скока у такмичењу.

„Наша деца, мислио сам, играли су јако. Борили су се, а ја морам да урадим бољи посао, да будем искрен, у наставку и донесем боље одлуке како бисмо нас довели у бољу позицију да завршимо ту утакмицу“, рекао је главни тренер НЦ Стејта Вес Мур после утакмице.

Принцетон Тигерси ће играти против Јуте у недељу у 7:00 по источном времену.

ВИШЕ ОД ФОРБАКако почиње мартовско лудило, време је да жене играју за новац

Поштујте државу Норфолк

Реининг НЦАА шампиони Јужне Каролине били су један од три носиоца који су напредовали, поред Виргиниа Тецх-а и Станфорда. Главни тренер Гамецоцкс-а Давн Сталеи похвалила је противнике и усамљени тим Историцалли Блацк Цоллеге или Университи (ХБЦУ) на турниру.

„Рећи ћу то данас да бисмо могли да се припремимо за следећу годину“, рекла је Стејли на подијуму током своје конференције за штампу после утакмице, „Држава Норфолк није 16. носилац. Само желим да знате, нису“, рекао је Стејли. Кошаркашка легенда такође посетио свлачионицу НСУ да подигне напредницу друге године Киеру Вхеелер. Вилер и НСУ задржали су Аалију Бостон на седам поена и девет скокова.

Гејмкокси ће у недељу играти против Јужне Флориде (8), која је напредовала после победе од 67-65 над Маркеттом (9).

Тхе Цларк Схов

Ајова(2) је у првом колу победила Југоисточну Луизијану (15) 95-43. Полуфиналиста Нејсмитовог играча године Кејтлин Кларк завршила је такмичење са 26 поена, 12 асистенција и три скока мање од трипл-дабла у прве три четвртине такмичења. Извештај о женској кошарци ЕСПН-а Алека Пхиллипоу је известио Кларк је први играч који је сакупио 20+ поена и 10+ асистенција на НЦАА турниру у 23 године.