Саудијска Арабија задала сеизмички шок на Светском првенству у Аргентини

Салех Ал-Шехри из Саудијске Арабије слави са својим саиграчима након што је постигао гол за резултат 1-1 на утакмици Групе Ц ФИФА Светског првенства у Катару 2022. између Аргентине и Саудијске Арабије на стадиону Лусаил 22. новембра 2022. у Лусаил Ситију, Катар. .

Џејмс Вилијамсон – Ама | Гетти Имагес Спорт | Гетти Имагес

Саудијска Арабија је направила једну од највећих потреса у историји Светског првенства пошто је запањујући соло напор Салема Ал-Давсарија обезбедио победу од 2-1 над Аргентином у Групи Ц на стадиону Лусаил Иконик.

Време је стало док је Ал-Давсари ишчупао лопту са неба и окренуо се према двојици аргентинских дефанзиваца пре него што је завршио ван домашаја дефанзивца Астон Виле Емилијана Мартинеза, произвевши један од највећих тренутака у финалу Светског првенства.

Лионел Меси је довео једног од фаворита пре турнира у вођство са беле тачке након спорне одлуке ВАР-а (10), али је Салех Ал-Шехри изједначио само три минута у другој трећини и створио свемоћни пораз.

Резултат је прекинуо низ од 36 утакмица без пораза Аргентине, који се протеже до пораза од Бразила пре три године, али ово је био највећи дан у историји фудбала Саудијске Арабије.

„Ово много боли. Сањали смо да почнемо Светско првенство победом“, рекао је Месијев партнер у нападу Лаутаро Мартинез. „Али десило се и сада морамо да тренирамо и размишљамо унапред.

„Изгубили смо ову утакмицу због сопствених грешака, највише у другом полувремену. Постоје детаљи који праве разлику и морамо да исправимо наше грешке.”

Када је Аргентина последњи пут изгубила прву групну утакмицу Светског првенства 1990. – против Камеруна – стигла је до финала где је изгубила од Немачке, али то ће Јужноамериканцима бити од мале утехе сада након пораза од 51. светског фудбала.

Извор: хттпс://ввв.цнбц.цом/2022/11/22/сауди-арабиа-инфлицт-сеисмиц-ворлд-цуп-схоцк-он-аргентина.хтмл