Резултат, оцене играча и шта смо научили

Барселона је отворила заостатак од 11 бодова на врху Ла Лиге победивши Виљареал са 1:0 у гостима у недељу увече. Ево резултата, рејтинга играча и онога што смо научили.

Виљареал 0 – 1 ФК Барселона

Педри, 18

Марц-Андре Тер Стеген

Затворио је угао за ударац Хосеа Луиса Моралеса из касног првог полувремена. Али као што се види против Севиље, није имао много посла због тога колико добро његова задња линија генерално функционише. 7

Алејандро Балде

Играо је лошу лопту преко петерца у првом полувремену, али је био јак у избијању. Друго полувреме је почело лепим слаломским дриблингом у Виљареаловом простору. Није тако импресиван као Јорди Алба прошле недеље, али је и даље стабилан. 7

Андреас Цхристенсен

Чврст од Данца као и увек. Деловало је као да нема правих великих тренутака о којима би могао да прича, али је увек био на правом месту у право време да отклони сваку потенцијалну опасност као што се види са блокадом времена за паузу из претећег додавања у близини његовог шеснаестерца од 18 јарди. 7

Роналд Араујо

Коментаторски тим Мовистар-а је назвао „ненадмашним“ када се враћао да би угушио потез Јеремија Пина и уклонио опасност у року од 10 минута. Добио жути картон за меку лопту руком и пропустиће следећи меч. Али сваки кредит који је изгубио због тога је искупљен са још једним одличним чишћењем како би се спречило да Пино постигне погодак око сатнице. Имао је број шпанског интернационалца целе ноћи. 9

Јулес Коунде

Направио је оброк који је извео Хосе Луис Моралес у приближавању полувремена, иако додавање Педрија није било најбоље. Блокирао је опасан центаршут средином другог полувремена и још један након смрти. 7

Френки де Јонг

Почео је са тихим отварањем 20 минута, а затим је постепено преузео игру. Започео је потез који је довео до Педријевог гола и такође донео Левандовском диван жетон. Његових шест пресретнутих и снажних потеза значило је да је обезбедио Барси физички откуцај срца, а није само диктирао темпо у игри. Створио је највише шанси у првом полувремену и завршио све своје дриблинге. 9 – ЧОВЕК УТАКМИЦЕ

Францк Кессие

Било му је тешко да крене креативно због тога колико је био на удару грубих ствари Виљареала, а чланови опозиције су се често претварали да их је фаулирао. Понекад је било лако заборавити да је био на терену и да је био бољи против Севиље, али је овде имао мање нападачку улогу. 6

Педри

Почео је одлично са одличном лоптом за Левандовски и само је био бољи. Још један центаршут са десног крила погодио је Андреаса Кристенсена, али није био довољан да угрози гол. У 17. минуту је завршио одличан потез са 1-2 са Левандовски и довео Барсу у предност. Ослободио је Рафињу касније у првом полувремену, али Бразилац није могао да искористи предност. Мања грешка је била лош пас за Коундеа који Француз није успео да испуни, који је одиграо Хозеа Луиса Моралеса у наставку полувремена. Тиши у другом полувремену, али његових првих 45 било је више него довољно да се прича. 9

Гави

Играо је централније у раним деловима утакмице, а Ћави га је прекорио због непрецизне лопте на крило када је покушао да избаци Левандовског. Имао сам тешко вече када сам био насилан, али као и увек, никад нисам поклекнуо. Почео сам да се више ангажујем са око сат и четврт да играм са бољом дистрибуцијом. 7

Роберт Левандовски

Још једна мешана торба од Пољака. Промашио је шансу на голу из дивног додавања Педрија из раних врата и погодио право у Пепа Реину. Пружио је асистенцију Педрију дивним потезом од 1-2, али је онда пропустио још једну шансу након дивног Френкие чипа који није био најлакши. Рафиња је у другом полувремену требао боље да прође својим додавањем. 7

Рапхинха

Могао је да постане централнији јер је Коунде заузео десно. Као и Гави, његова дистрибуција до крила је била мало тешка. Иако је био важан у напретку до Педријевог гола, није успео да искористи два пролазна додавања Педрија и Левандовског. Била је то прва замена Ћавија уместо Ферана Тореса са 10 минута до краја и добио жути картон; тренер је ипак изгледао задовољан њиме. 6

Шта смо научили:

Барса сада има 11 бодова више након што је одбила да буде малтретирана од стране тешког противника и извукла још једну победу на гостовању и остала непоражена у 16 ​​мечева.

Као што су Педри, Роналд Араујо и Френкие де Јонг, још једном су се показали као играчи велике игре и недодирљиви у стартној сезони. Али било је много мање заузетих, али и даље солидних наступа у целом тиму, отуда и обиље оцена '7'.

Неке звезде на маргинама као што су Френцк Кессие и Рапхинха нису искористиле прилику да импресионирају, али за сада нису угрожене због повреда Серхија Бускетса и Усмана Дембелеа.

Барса је била добра, али ће можда морати да буде боља против Манчестер јунајтеда у четвртак у Лиги Европе.