Стеф Кари "Оптимистичан" Биће спреман за почетак НБА плеј-офа Вориорса, али ће се суочити са ограничењем минута

Стеф Кари није играо више од месец дана због истезања леве ноге од 16. марта, али очекује повратак у прву утакмицу плеј-офа Голден Стејт Вориорса са Денвер Нагетсима у суботу увече.

„Циљ је увек био прва утакмица, циљ и даље остаје прва утакмица“, рекао је Кари свом саиграчу Драимонд Греен'с подцаст.

„Веома сам оптимиста да ће то бити прва утакмица. А знамо које је доба године. Две године нисмо били у плеј-офу, некако је чудно размишљати о томе. Тако сам јебено узбуђен јер знам колико волим то окружење. Не желим ништа од тога да пропустим.”

Кари је у потпуности учествовао на тренингу Вориорса у четвртак и биће поново процењен у петак пре него што се донесе било каква одлука, каже Кендра Ендруз са ЕСПН-а. Он ће тада бити под ограничењем минута када се врати, Ендруз пријавио.

„Стеф се борио, три сегмента од шест минута“, рекао је тренер Вориорса Стив Кер. „Осећао се добро и тако је вредан радник, толико је напорно радио на својој кондицији и свом ритму последњих неколико недеља. Само ћемо узети дан по дан и видети куда све то иде.”

Кари је изједначен са трећим највећим процентом победа у историји НБА после сезоне међу играчима који су одиграли најмање 100 утакмица. Он је на 77-35 (.688), заостаје само за саиграчима Грином и Клаиом Тхомпсоном (86-37/.699).

Кари је просечно бележио 25.5 поена, 6.3 асистенције и 5.2 скока у 64 утакмице током регуларне сезоне. Без њега, Вориорси су постигли резултат 1-6 крајем марта, али су сезону завршили низом од пет победа и освојили 3. носиоце у Западној конференцији.

Вориорси су освојили три НБА титуле 2015, '17 и '18, али Кер рекао је новинарима У четвртак "нема никаква очекивања" у овогодишњој постсезони у поређењу са претходним годинама.

„То га чини заиста забавним“, рекао је. „… То је потпуно другачији изазов и јединствен.”

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/адамзагориа/2022/04/14/степх-цурри-оптимистиц-хелл-бе-реади-фор-варриорс-нба-плаиофф-опенер-бут-вилл-фаце- минута-ограничење/