Вести тима и стартна постава

Барселона мора да победи Галатасарај на стадиону Неф у Истанбулу да би се у четвртак пласирала из финала Лиге Европе у четвртфинале.

После ремија без голова од 0:0 на Камп Ноу прошле недеље, где људи Ћавија Ернандеза нису успели да постигну гол први пут у 93 дана уз 16 пропалих шутева, Каталонци ће настојати да избегну продужетке и пенале на непријатељском терену који је често је на састанку са Реал Мадридом у Ел Класику у недељу описан као "пакао" једним оком.

Наводно грдећи своје оптужене на полувремену у првом мечу због њиховог пада интензитета због којег су у последње време често добро побеђивали и давали четири гола против противника, Ћави је истакао да кључ победе лежи у напорном раду „са и без лопта”.

„То је финале“, рекао је тренер. „Не можемо се омашити, све је или ништа. Треба нам више интензитета него у првој утакмици.”

„Није ми се свидело прво полувреме“, признао је. Били смо бољи у другом полувремену, али не и клинички.

„Против Осасуне, коју су Каталонци победили са 4:0 у недељу у Ла Лиги, „прекинули смо утакмицу јер смо имали интензитет и брзу циркулацију лопте и тако мора да буде и сутра“, рекао је Ћави.

„Нисмо урадили домаћи задатак прошле недеље и сада морамо да победимо у гостима на тешком стадиону, са навијачима који заиста подржавају тим, неки од најбољих у Европи. Иста је ситуација као и против Наполија“, истакао је он, јер је Барса ремизирала код куће 1-1 и због тога јој је потребан велики резултат на страном тлу који је стао на путу 4-2.

За Ћавија, међутим, притисак да морају да постигну резултат како би одржали наде у сребрни прибор ове сезоне није проблем. „Свиђа ми се“, рекао је. „Ја сам такмичар, победник. Као и играчи. То су ситуације које волимо. То је прилика. Из те утакмице Наполија смо изашли ојачани и то можемо и сада.

„Главни циљ да се вратимо у Лигу шампиона, али ово је европско такмичење и желимо да покажемо да можемо да се такмичимо у Европи“, истакао је Ћави, назвавши Лигу Европе „великим такмичењем“.

Барсу ће тада покушати задржати Марк Андре тер-Стеген на голу уз подршку задње линије Јорди Алба, Герард Пикуе, Роналд Араујо и Сергино Дест.

У везном реду, пивот Серхио Бускетс ће диктирати игру иза Педрија и Френкиеја де Јонга док Феран Торес, Пјер-Емерик Аубамејанг формирају прву линију напада.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/томсандерсон/2022/03/17/фц-барцелона-версус-галатасараи-еуропа-леагуе-превиев-теам-невс-анд-стартинг-лине-уп/