Добро, лоше и ружно од пораза Греен Баи Пацкерса на крају сезоне до Детроит Лионса

Снови о плејофу Детроит Лајонса умрли су 40 минута пре него што су изашли на терен против Грин Беја у недељу увече. Пакерси су, с друге стране, имали за шта да играју.

Тренер Детроита Ден Кембел није мењао свој план игре. Лавови и њихов тренер старе школе имали су само један гол.

„Не желимо да оду“, рекао је Кембел о Пацкерсима. "То је наша мотивација."

Па, Лавови нису пустили Пацкерсе.

Детроит је играо паметније, јаче и боље и окончао снове Пекерса из плеј-офа шокантном победом од 20-16 на Ламбо Филду.

Грин Беј је прекинуо низ од четири победе, пао је на 8-9 и пропустио постсезону први пут од 2018. Детроит је завршио годину 9-8, а победа је омогућила Сијетлу — а не Грин Беју — да освоји НФЦ седмо и последње место у плејофу.

Ево доброг, лошег и ружног из задивљујуће победе Детроита над Грин Бејем.

ДОБРА

КРИСТИЈАН ВАТСОН: Новац Пекерса по трећи пут ове године надмашио је баријеру од 100 јарди — све од 13. новембра.

Вотсон је ухватио пет пасова за 104 јарда, што је наглашено акробатским пријемом од 45 јарди крајем треће четвртине на линији од 14 јарди Лавова. Две игре касније, Роџерс је испалио ТД пас са 13 јарди на Алена Лазарда и довео Грин Беј у вођство од 16-13.

МАСОН ЦРОСБИ: 38-годишњи Кросби је други најстарији играч у лиги, иза само Робија Гулда из Сан Франциска (40). Али Кросби наставља да наступа на високом нивоу.

Кросби је у недељу постигао три гола из игре — ударци са 22, 49 и 48 јарди. Једини промашај Кросбија дошао је са 53 јарде када је погодио пречку, а лопта се одбила назад ка крајњој зони.

Кросби је завршио сезону 25 од 29 голова из игре (86.2%), што је пета најбоља година у његовој 16-годишњој каријери.

ОВО И ОНО: Роберт Тониан је направио акробатски хватање са 21 јарду у другој четвртини што је довело до трећег гола Мејсона Кросбија из игре ове ноћи. … Квотербек Аарон Роџерс је искористио тешко рачунање да би натерао дефанзивног играча Лавова, Џејмса Хјустона, да скочи са стране крајем друге четвртине. … Матт ЛаФлеур је победио у изазову када је протестовао због пријема Амон-Ра Ст. Бровна у 15 јарди. Улов би Лавовима донео први пораз, али је уместо тога приморао Детроит да удари. … Девонте Вајат, који је ушао у игру са 0.5 врећа ове сезоне, имао је свој први пуни отказ ове године.

ЛОШ

НЕПАЖНИ РОЏЕРС: Арон Роџерс је имао само 13 укупно пресретања од 2019-2021. У недељу је Роџерс бацио својих 12th пресретање 2022., друго по броју у каријери.

Једина сезона у којој је Роџерс бацио више убачаја била је 2008. - његова прва година као стартер - када је бацио 13.

КСНУМКСth Пресрет за број 12 дошао је касно у четвртој четвртини са Пекерсима у рупи од 20-16. Роџерс је дубоко погодио Кристијана Вотсона, али је Детроит, Керби Џозеф, савршено прочитао игру и пресрео Роџерса.

Џозеф је такође два пута пресрео Роџерса у победи Детроита у 9. недељи над Грин Бејем. То је Џозефа учинило првим играчем у историји који је пресрео Роџерса три пута у сезони.

ЦРВЕНА ЗОНА, МРТВА ЗОНА: Пекерси су у утакмицу ушли на 23. местуrd у нападу у црвеној зони, постигавши тачдаун на само 51.9% својих путовања унутар 20.

Ствари нису биле ништа боље ни на првој ноћној вожњи Греен Баи-а. Пекерси су имали први и гол из 5, али две игре у низу и непотпун пас су погодили само један јард.

Кросби је потом постигао гол са 22 јарде.

СВЕ ГАС БЕЗ КОЧНИЦЕ: Матт ЛаФлеур је први пут употребио фразу „сав гас, без кочнице“ током своје почетничке сезоне 2019. Осим што је изгубио живце у НФЦ шампионату 2020, ЛаФлеур је од тада био изузетно агресиван.

Међутим, често се тај приступ може изневерити - и то је било рано у недељу.

Пекерси су имали четвртину и 1 на својих 32. Грин Беј је покренуо Алена Лазарда у ширину, дао му лопту, али га је одбацио због пораза од 1 јарда од стране бека Алекса Анзалонеа.

Одбрана Пекерса је издржала, али је Детроит постигао погодак из игре од 37 јарди од Мајкла Бадглија који је изједначио 3-3.

ПРСТИ ПУТЕР: Грин Беј је водио са 9-3 крајем првог полувремена и возио се до вођства од два поготка.

На секунд-и-4, Роџерс је чекирао Арону Џонсу за повећање од 8 јарди. Али Џонс је петљао и Вил Харис из Детроита се опоравио са 1:16 до краја полувремена.

То је био пети покушај у години за Џонса, други по реду међу свим бековима у НФЛ-у.

ОВО И ОНО: Иосх Нијман је у првом полувремену дозволио два меча дефензивном играчу Лавова Ејдану Хачинсону, а затим је стављен на клупу за новајлију Зака ​​Тома. … Калиф Рејмонд из Детроита ухватио је пас од 43 јарде од Џареда Гофа на линију од 1 јарда Грин Беја. Једном игром касније, бивши Пакер Џамал ​​Вилијамс имао је својих 16th јури ТД године. Вилијамс је касније постигао ТД за победу у игри — његових 17th сезоне, чиме је постављен нови рекорд Детроита. ... Видеоут Ромео Доубс је имао пар критичних падова. … Повратни ас Кеисеан Никон је држао до 19.8 јарди по повратку од почетног ударца.

ТХЕ УГЛИ

КУАИ ВАЛКЕР: Почетни бек Грин Беја је дисквалификован средином четврте четвртине пошто је гурнуо члана медицинског особља Лајонса.

Бек Детроита Д'Андре Свифт је привукао пажњу када је Вокер глупо гурнуо једног од чланова медицинског тима Лавова. Вокер је означен због неспортског понашања, а затим дисквалификован.

Вокер је такође добио неспортски пенал и избачен из игре у поразу у осмој недељи од Бафала. Тамо је Вокер гурнуо Буффало тренинг тим у тесну страну Зацха Давидсона на страну Билса.

Вокер је имао страшну оцену од девет на Вондерликовом тесту од 50 питања пре прошлогодишњег драфта. То је подигло црвене заставе са неколико генералних директора.

И док је Вокер имао солидну почетничку сезону, његова неспособност да држи своје емоције под контролом је велики проблем у напредовању.

РАСУЛ ДОУГЛАС: Лавови су заостали, 9-3, са 2 секунде до краја првог полувремена, а играч Мајкл Бедгли се изједначио са 48 јарди. Средином друге четвртине, Бадглеи је промашио 46-јардера.

Пре Бадглијевог ударца, Пекерси су позвали тајм-аут и Даглас је необјашњиво дошао да зграби фудбал. Било је лаганог гурања између тимова, а онда је Даглас гурнуо маску офанзивног линијског играча Дена Скипера.

Даглас је означен 15 јарди због непотребне грубости, скратио је покушај из игре на 33 јарда. Бадглеи је то урадио и смањио предност Греен Баи-а на 9-6 на полувремену.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/робреисцхел/2023/01/08/тхе-гоод-бад-анд-угли-фром-тхе-греен-баи-пацкерс-сеасон-ендинг-лосс-то- детроит лавови/