Добри, лоши и ружни из победе Греен Баи Пацкерса над Даллас Цовбоисима

Мајк Макарти је бацио слушалице са гађењем.

Арон Роџерс је скочио високо као 38-годишњак, напумпао песницу и савио се.

Макартијев повратак у Греен Баи је био покварен. Низ пораза Пекерса је завршен.

Кикер Мејсон Кросби је у недељу постигао гол са 28 јарди са 3:09 у продужетку, подигавши Пекерсе до невероватне победе од 31-28.

Грин Беј је поправио на 4-6, прекинуо свој први низ од пет пораза од 2008. и сачувао своју сезону за сада. Далас, који је пропустио предност од 14 поена у другом полувремену, пао је на 6-3.

Ево доброг, лошег и ружног од победе Грин Беја над Даласом.

ДОБРА

КРИСТИЈАН ВАТСОН: Пик почетника Пекерса у другом колу био је велико разочарење већину његове прве сезоне, јер се борио са повредама и падовима.

Вотсон је пропустио већи део тренинг кампа након што је био подвргнут операцији колена. Пропустио је три утакмице због повреде тетиве — и испао је из последње две утакмице због потреса мозга и повреде грудног коша. А у недељу је ушао са само 10 хватања.

Али Вотсон је у недељу имао излазну журку, постигао је прва три тачдауна у каријери и дао Пекерсима живот у пролазу по први пут 2022.

Вотсон је победио једнократно покривање и извукао ТД пас Арона Роџерса са 58 јарди са 4:54 у другој четвртини, што је изједначило утакмицу, 7-7. Почетком четврте четвртине, Вотсон се ослободио и извукао Роџерс ТД са 39 јарди који је извукао Пекерсе у року од 28-21.

А Вотсон је претрчао прелаз са 2 ½ минута до краја и ухватио ТД од 9 јарди од Родгерса који је изједначио гем 28-28.

Вотсон је имао неколико раних пада које су се показале скупим. Али он се више него искупио са три тачдауна која су одржала Грин Беј у игри.

Након што је месецима био невидљив, Вотсон је показао зашто је Грин Беј ушао у други круг и искористио 34th укупни избор на драфту у априлу на вајдауту из државе Северна Дакота.

РУДИ ФОРД: Форд је ушао у дан одигравши само 12.48% дефанзивних снимака ове сезоне. Али са корнербеком Ериком Стоуксом на повређеној резерви, Форд је прешао у стартну поставу и заблистао.

Пакерси су померили играча са слота Расула Дагласа у корнер, безбедног Дарнела Севиџа у место и Форда на сигурно. Форд је наставио са највећом игром у каријери са пар пресјетака који су довели до 14 поена.

Са вођством Даласа, 7-0, средином друге четвртине и суочавањем са трећим и голом од 11 Грин Беја, Форд је пресрео квотербека Даласа Дака Прескота и вратио га на 34 јарде.

Каубоји су у том тренутку били у домету голова и спремали се да преузму предност од два поена. Али Фордова огромна игра променила је то - и замах игре.

Само три игре касније, Арон Роџерс је погодио Кристијана Вотсона за тачдаун са 58 јарди који је изједначио резултат 7-7.

Затим, са 2:30 до краја полувремена, Форд је пресрео Прескота други пут и вратио га на 34 јарде каубојима 24. Три игре касније, Арон Џонс је имао тачдаун од 12 јарди и довео Грин Беј у вођство од 14-7.

ОДАЈУЋИ ИМ ПОШТОВАЊЕ: Пекерси су одали почаст Мајку Макартију пре утакмице, стављајући слику свог бившег главног тренера на ЈумбоТрон поред наслова „Добро дошли назад“.

Макарти је водио Пекерсе до шампионата у Супербоулу у сезони 2010. И Мекарти, који је тренирао у Грин Беју од 2006-18, био је други најдужи тренер у историји тима иза само Ерла „Курлија” Ламбоа (1921-'49).

Али Макарти није био једини бивши тренер или играч Пакера који сада ради у Даласу који је препознат пре утакмице.

Међу осталима су били тренер офанзивне линије Џо Филбин, помоћник тренера Скот Толзиен, тренер дефанзивних бекова Ал Харис, помоћни тренер специјалних тимова Рејна Стјуарт, помоћник главног тренера Роб Дејвис, тренер линијских бекова Скот Мекарли, координатор дефанзивне игре за додавање Џо Вит млађи, помоћник у офанзивној линији. тренер Џеф Бласко и тренер за контролу квалитета Рајан Федер.

ОВО И ОНО: Грин Беј је трчао 207 јарди на 39 хватања — импресивних 5.3 јарди по покушају. Пекерси су рано поставили тон са 13 јуриша на 65 јарди у првој четвртини (5.0) и ударали су током дана. … Исаиах МцДуффие, који је заменио повређеног Де'Вондре Цампбелл-а, имао је тимских 13 надигравања. … Арон Роџерс је имао своју најбољу партију сезоне, остваривши 14 од 20 додавања за 224 јарда, три тачдауна и ниједног пресретања. Роџерс је такође завршио са оценом додавача 146.7. … Аллен Лазард је имао 36 јарди ухваћен у продужетку који је поставио Цросби-јев ударац за победу.

ЛОШ

ПОКРИТИ ОНОГ ЧОВЕКА: Грин Беј није имао одговоре за Далас широм ЦееДее Ламб.

Ламб је завршио са 11 пријема на 150 јарди и пар тачдауна. То је био први пут ове сезоне Ламб је достигао границу од 100 јарди у утакмици.

Ламб је имао ТД пријем од три јарде у другој четвртини који је довео Далас у вођство од 7-0. Затим је крајем треће четвртине Ламб ударио корнербека Жаира Александра за ТД од 35 јарди који је довео Каубоје у предност, 28-14.

Ламб је један од опаснијих вајдаута у лиги. Али Каубоји нису посебно надарени након тога, а Пацкерси су требали да ставе успоравање Ламба као главни приоритет.

НЕВОЉИ СА ПРОМЕТОМ: Грин Беј је имао само 13 изгубљених лопти током целе сезоне 2021. Већ их имају 15 у 2022.

Средином друге четвртине Роџерса је отпустио Демаркус Лоренс, а Џејрон Кирс се опоравио. То је био трећи пут да је Роџерс петљао ове сезоне и Пекерси су изгубили сва три.

Затим, у трећој четвртини, играч Амари Роџерс је петљао и изгубио пунт (више о томе у наставку).

Пакери 2022 имају мало простора за грешке, а промет се показао изузетно скупим.

ОВО И ОНО: Безбедност Џонатан Абрам, играч којег је Грин Беј потписао ове недеље, позван је да одржи почетак друге четвртине. Та казна је приморала Пекерсе да започну вожњу на сопственој линији од 10 јарди. … Далас бек Тони Полард имао је 115 јарди, док су се борбе Грин Беја против трчања наставиле.

ТХЕ УГЛИ

АМАРИ РОЏЕРС: Грин Беј-ов вајд пријемник у другој години био је један од најразочаравајућих избора за трећу рунду драфта Пекерса у последње време. Роџерс има само осам хватања у каријери и изгубио је посао враћања удараца Грин Беја раније ове године. Али Пекерси су наставили да избацују Роџерса на повратне ударце, иако је он ушао у игру са просечном брзином од само 7.0 јарди по повратку и тешко се борио са безбедношћу лопте. Лојалност Грин Беја Роџерсу показала се скупом — опет — у недељу.

Средином треће четвртине, Роџерс је петљао пети пут ове сезоне, а Шон Мекион из Даласа се опоравио на 45. Четири игре касније, Тони Полард је пуцао у средину и трчао са 13 јарди, што је Даласу донело 21. -14 води.

Кеисеан Никон је заменио Роџерса у повратку пунта до краја утакмице. До тада је, међутим, штета учињена.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/робреисцхел/2022/11/13/тхе-гоод-бад-анд-угли-фром-тхе-греен-баи-пацкерс-вин-овер-тхе-даллас- каубоји/