Два важна питања која је Ћави Ернандес поставио својим играчима Барселоне приликом преузимања

Свима је јасно да је Ћави Ернандез потпуно преокренуо срећу ФК Барселоне откако је у новембру преузео Роналда Кумана на месту главног тренера.

Блауграна се синоћ суочила са једним од најтежих тестова до сада у Франкфурту против младог, брзог и игривог тима Ајнтрахта у првом мечу четвртфинала Лиге Европе. Али начин на који је Барса узвратила својим домаћинима након што је пала голом, да би касније изједначила преко Ферана Тореса око 25 минута од времена, био је сведочанство борбеног духа који је клупски лидер у другом наступу свих времена усадио у своје људе.

И као открила by СПОРТ у петак ујутру, све ово – што укључује лансирање Каталонаца са деветог места када је преузео до сада другог иза лидера Реал Мадрида у Ла Лиги – не би било могуће без два питања која је Ћави поставио својим оптуженицима приликом преузимања узде.

Први је био: „Да ли сте вољни да се кандидујете за тим?“ а друга је била „да ли сте вољни да уђете у [утакмицу] у 92. минуту?“.

Став играча откако је Ћави преузео команду над колебљивом одећом и ревитализовао је да постане једна од најузбудљивијих тимова Европе за гледање показује да да, Барцине звезде су више него спремне да ураде ове ствари.

Иако нису уведени тек у наведено време, претходни стартни играчи Френкие де Јонг и Усмане Дембеле су уведени пола сата раније у 62. минуту на Дојче банк парку без гужве и одмах су окренули игру наопачке.

Само четири минута касније, Француз и Холанђанин су се комбиновали за поравнање Ферана Тореса у потезу који је започео Дембеле, а Де Јонг је прошао са шпанским интернационалцем са глатком разменом пасова један-два у оквирима Франкфурта.

„Био је то сјајан гол, чисти таленат играча: Усмана, Френкија, Ферана. Инсистирам, задовољан сам резултатом јер је то био веома тежак терен и противник са којим се суочавао”, рекао је касније Ћави.

СПОРТ такође напомиње да није било „никаквих негативних одговора” на Ћавијев првобитни предлог, што је била његова „прва велика победа јер је постигао неизбежну посвећеност читавог тима”.

„Није све везано за тактику у раду који он ради са својим тимом у ентитету Блауграна“, додаје лист.

Након двонедељног одмора после невероватне победе од 4-0 против Реал Мадрида на Бернабеу у Ел Класику, Барса је сада при крају своје сезоне и требаће јој сваки поједини члан тима на располагању како би прошао кроз тежак низ утакмица и завршити 2021/2022 на најбољи могући начин.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/томсандерсон/2022/04/08/ревеалед-тхе-тво-импортант-куестионс-кави-хернандез-аскед-хис-фц-барцелона-плаиерс-вхен-такинг- преко/