Том Брејди би се могао вратити 2023., али то не би требало да буде са Тампа Беј Буканирсима

Ако се Том Брејди врати за 24. сезону, требало би да буде са другим тимом.

Након што су Тампа Беј Баканирси поражени са 35-7 против Сан Франциско 49ерса, једна ствар је постала врло јасна — Брејди неће освојити још један Супербоул са овим тимом.

Можемо га засладити тако што ћемо показати ка офанзивној линији и кључним повредама са којима се суочава јединица — стартни меч Тристана Вирфса и почетни центар Рајан Џенсен и даље су по страни — али проблеми превазилазе само порозну офанзивну линију.

Пошто је Брејди претрпео трећи најгори пораз у својој 23-годишњој каријери, напад је прошао кроз још једну лошу игру, пао је без резултата у првом полувремену и претворио само 4-за-16 у конверзијама трећег минуса. Поврх свега, Тампа Беј је извео осам пенала за 62 јарда у поређењу са два пенала Сан Франциско 49ерса за 15 јарди.

У игри која показује колико су Буццанеерси били аљкави ове сезоне, Мајк Еванс је поништио пас од 68 јарди у додиру у првој четвртини због задржавања Донована Смита.

„Укратко, пребили смо гузице“, рекао је главни тренер Тод Боулс после утакмице. „Играли смо лоше у свим фазама. Лоше смо тренирали. Добили смо тренере. Свака част Кајлу (Шанахану) и његовим момцима, урадили су одличан посао. Разбили су нас у нападу, добили смо дупе у одбрани.”

Изван чврсте одбрамбене јединице, Буццанеерс се не истичу ни у једном аспекту. Игра у додавању је спора и у великој мери се ослања на бацање бекова Леонарда Фурнета и Рачада Вајта да би се супротставили неспособној офанзивној линији. Фоурнетте је предводио Тампа Беј у пријемима (шест), док је Вајт био други (пет) у поразу.

Игра трчања је и даље незадовољна, а Вајт само пружа фластер за офанзивни напад који је навикао да се ослања на 45-годишњег Брејдија да убаци 50 и више покушаја паса у игри.

Након што је завршио пораз од Сан Франциска резултатом 35-7 са 55 покушаја додавања, то је био пети пут да је убацио најмање 50 покушаја паса у утакмици ове сезоне. Ушао је у игру водећи у лиги у покушајима паса (524) и у просеку има 44.1 покушај паса по утакмици. Из перспективе, Брејди је у темпу да убаци 751 покушај паса у сезони.

Тај број би премашио 719 покушаја додавања које је бацио прошле сезоне и би срушити рекорд покушаја пролаза у једној сезони поставио Метју Стафорд са 727 покушаја паса.

Разлика је у томе што је Стафорд то урадио са 24 године 2012. док Брејди то ради другу сезону заредом у својим средњим 40-им.

„Сви морају да играју боље“, рекао је Брејди. „Једноставно нисмо често играли константно добро. Нисмо га играли четири четвртине. Играли смо мало, понекад. Не данас уопште. Неке утакмице смо играли добро пет минута и не играмо добро 55 минута. Неке утакмице играмо прилично добро полувреме. Нисмо играли константно добро за утакмицу.”

Тренирање, офанзивна линија, игра трчања и играње је једноставно лоше. И погодите шта? Буццанеерси нису ни приближно толико наслагани на офанзивној страни да би се супротставили свим лошим особинама без Роба Гронковског и Антонија Брауна.

Оно што имамо овде је екипа Буццанеерса која се на последњим утакмицама бори за место у плејофу у грозној НФЦ Соутх дивизији. Дивизија је да воде само једну утакмицу у односу на Каролина Пантерс са 5-8, која је претходно победила Тампа Беј са ПЈ Вокером као квотербеком само неколико дана након што је мењала Кристијана Мекефрија раније у сезони.

Док ће Буццанеерси и даље контролисати своју плеј-оф судбину све док побеђују Атланта Фалконсе и Пантерсе у последње две утакмице у сезони, све је могуће за овај нејасан тим.

Брејди ће бити слободан играч ове вансезоне. И док је још увек нејасно шта тачно носи његова будућност, шта is јасно је да постоји врло реална шанса да се врати да игра још једну сезону. Као Иан Рапопорт и Том Пелисеро из НФЛ мреже је известио непосредно пре пораза Буцса да су "све опције" на столу за Брејдија - укључујући играње за други тим следеће сезоне.

As Јефф Хове из Тхе Атхлетиц недавно примећено, не би требало да недостаје потенцијалних удварача за ветерана квотербека — 49ерси, Лас Вегас Рејдерси, Њу Ингланд Патриоти и Тенеси Тајтанси су сва могућа места слетања за вечно чудо.

Брејди је можда изгубио корак од прошле сезоне. Чини се да му недостају отворени пријемници чешће него у претходним сезонама и очигледно је да покушава да минимизира количину удараца које његово 45-годишње тело прима једноставним бацањем непотпуних пасова.

Не помаже ни његов проценат тачдауна (3.1%, 27. место) и његови јарди по покушају (6.4 јарда, 30. место) ранг према дну лиге.

Али то је разлог више зашто би Брејди требало да тражи тим са бољом пратећом поставом како би прикрио неке од својих недостатака у последњој фази каријере ако планира да игра још једну сезону.

Буццанеерс ће ући у вансезону 2023 над $ КСНУМКС милиона у негативном што се тиче простора за капице, други најгори број било које екипе у лиги. То значи да ће Тампа Беј морати да направи велике потезе само да би створио простор за наредну сезону.

Ако Брејди жели прилику да одјаха у залазак сунца са још једним прстеном, мораће да донесе тешку одлуку када уђе у ван сезоне.

То значи напустити Тампа Беј.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/дјсиддики/2022/12/12/том-бради-маи-ретурн-ин-2023-бут-ит-схоулднт-бе-витх-тхе-тампа-баи- буццанеерс/