Амерички херој Светског првенства Кристијан Пулишић пребачен у болницу због повреде - али обећава да ће играти у суботу

топлине

Амерички нападач Кристијан Пулишић пребачен је у болницу на даљу процену након што је задобио велики ударац од иранског голмана док је постигао једини гол у уторак 1-0. победа за САД, што се већ сматра једним од најпознатијих голова у историји америчког фудбала, али је фудбалска звезда у уторак обећала да ће бити спреман да игра следећу утакмицу.

Кључне чињенице

Рекао је портпарол америчког фудбала Форбс Пулишић је пребачен у болницу са „повредом стомака и скенери“.

Нападач је поделио Снапцхат пост из болнице касније у току дана, рекавши: „Тако да сам——— поносан на своје момке, бићу спреман у суботу, не брини.“

Пулишић је постигао гол за победу у 38. минуту меча у уторак, а затим се одмах сударио са иранским голманом Алирезом Беиранвандом и пао на неколико минута.

Пулишић се накратко вратио у игру, али је деловао оштећен од ударца, па је замењен ван игре да би започео друго полувреме.

Погодак је био неопходан у утакмици коју морају победити САД, које би биле елиминисане ремијем или поразом од Ирана.

Вхат То Ватцх Фор

САД ће у суботу од 16 часова по источном времену играти против Холандије у утакмици осмине финала.

Кључна позадина

САД су доминирале у првом полувремену меча од уторка, а гол Пулишића је послужио као неопходан продор у поготке непосредно пре полувремена. Амерички тим је показао више дефанзивног присуства у другом полувремену, одбијајући талас за таласом напада док је ирански тим очајнички тежио изједначеном голу који би им омогућио да заврше изнад САД у Групи Б и пласирају се у осмину финала Пулишић, 16, се сматра једним од највећих талената америчког фудбала свих времена. Он игра клупски фудбал за Челси у Лондону и био је део тима Челсија који је освојио Титула УЕФА Лиге шампиона 2021. сматра се највећом наградом у клупском фудбалу.

Даље читање

САД победиле Иран—Напредовање у осмину финала Светског првенства (Форбес)

Хавертз циљ: Како је немилосрдна прецизност Челсија разоткрила слабост Ман Ситија у финалу Лиге шампиона (Форбес)

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/ницхоласреиманн/2022/11/29/ус-ворлд-цуп-херо-цхристиан-пулисиц-такен-то-хоспитал-фор-ињури-бут-вовс-то- игра-субота/