Непознати статус Кавхи Леонарда ставља Цлипперс у чистилиште

Тренутно са 10-7, Лос Анђелес Клиперси пролазе кроз неку пешачку сезону, што за ниво очекивања у кампањи 2022-2023 није добра ствар.

Кавхи Леонард, који је пропустио целу прошлу годину због повреде АЦЛ-а, учествовао је у само четири утакмице ове сезоне, дајући скромне бројке од 10.5 поена и 4.8 скокова док је своје тело враћао у нормалу НБА сезоне.

Чак и са Леонардовим повратком, међутим, поштено је запитати се да ли се Клиперси и даље сматрају једним од фаворита за представљање Западне конференције у финалу следећег јуна.

Током протеклих неколико година, Клиперси су савладали тржиште двосмерним крилним играчима, надајући се да ће створити један од најзаменљивијих система у целој лиги. Иако се то још није остварило, сама идеја никада није била лоша. Постоје валидне предности стратегије у томе што има више играча способних да играју на више позиција, омогућавајући Клиперсима да лако прелазе између велике и мале лопте у нападу, и играју беспрекорну одбрану тешку пребацивање на другом крају паркета.

У пракси је било мало компликованије.

Са толико много нападача на списку, главни тренер Ти Луе је био приморан да ограничи минутажу на број ових стечених играча. Ницолас Батум и Роберт Цовингтон, двојица играча који би у већини тимова прилично лако добили 20-25 минута, тренутно играју 17.9 односно 13.1 минут, што је далеко од онога на чему су некада били.

Цовингтон је одиграо само 8.9 минута у последњих пет утакмица у којима је добио време на терену, а ветерански нападач се мучио да пронађе стабилну продукцију под својом нестабилном расподелом минута. Овај 31-годишњак погађа само 36.7% својих шутева и преокреће лопту великом брзином за некога ко се скоро искључиво користи као шутер, показујући ТОВ% од 17.1 на годишњем нивоу.

Додуше, мали је узорак јер је играо само 131 минут у сезони, али вреди пазити на то, пошто Ковингтон изгледа у својој новој улози неискоришћеног. Запамтите, Ковингтон је почео у 460 од 547 утакмица у каријери. Навикао је да игра велике, кључне минуте.

Што се тиче звездног нападача Пола Џорџа, он је добио задатак да буде водећи стрелац тима, као и прошле године. Џорџ никада није био Тиер 1 суперстар, али је у целини урадио задивљујући посао попуњавања као прва опција током година. Са 32 године, међутим, морате се запитати колико му је година преостало пре него што пад у игри почне да виси над њим.

Са добре стране ствари, Џорџ је показао побољшану ефикасност ове сезоне као резултат смањивања својих тенденција средњег ранга са свог профила шута. Такође је приметио пораст његове стопе слободних бацања, стопе за три поена и коришћење више својих прилика да дође до ивице. Ол-стар има 23.6 поена, 6.0 скокова и 4.3 асистенције по утакмици.

Као колективни тим, Клиперси имају приличан изазов пред собом ако желе да ускоро постану шампиони НБА лиге. Њихов напад се налази на последњем месту у лиги, а на претпоследњем у проценту скокова у нападу. Ово штети њиховој количини шутева током утакмице, онемогућавајући им шансу да произведу поене за другу шансу. Противници имају седам више удараца по утакмици од Клиперса, што је велики недостатак.

Тим се такође налази на последњем месту у вези са држањем лопте, и то упркос томе што је довео бившег Ол-стар Џона Вола да ојача место бека.

Дакле, који је следећи корак за Клиперсе, с обзиром на њихове аспирације?

Можда је време да размислите о одласку од неколико комада. Штедљиво коришћење Цовингтона је луксуз који не могу да приуште, а унутра би могли да користе више величине, пошто су Ивица Зубац и Мозес Браун њихова једина два права велика човека.

Штавише, морају да пронађу начин да убрзају прекршај који рутински изгледа спор и ненадахнут. По темпу су на 22. месту, а противници су свесни да их се у транзицији не треба плашити, јер то није уобичајена појава. Овде би им ваљало да мало више ослободе Нормана Пауела. Не само да је Пауел један од бољих стрелаца које НБА може да понуди, већ је и велики стрелац за три поена. Играти са њим само 24.9 минута по утакмици делује расипно.

Коначно, морају да знају коју верзију Леонарда ће добити на дуге стазе. Ако ће бити у саставу и ван њега целе године, то практично чини бесмисленим сваки покушај у финалу.

Може се рећи да је превише поједностављено да се њихов следећи корак своди на здравље њиховог најбољег играча, али то је апсолутно кључно за будућност целе франшизе. Не само за ову годину, већ и дугорочно.

Ако Леонард неће постати играч какав је био, или ако ће се потреба за управљањем оптерећењем додатно повећати, Клиперси ће морати себи да поставе нека прилично велика питања.

Осим ако није другачије наведено, све статистике преко НБА.цом, ПБПСтатс, Чишћење стакла or Кошарка-Референца. Све информације о плати путем Спотрац. Све квоте преко ФанДуел Спортска књига.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/мортењенсен/2022/11/21/ункновн-статус-оф-кавхи-леонард-путс-цлипперс-ин-пургатори/