Оно што је тренер Барселоне Ћави Ернандес рекао је 'једна од најнеправеднијих' ствари икад

Тренер ФК Барселоне Ћави Ернандез осврнуо се на једну од „најнеправеднијих“ ствари које је икада видео у фудбалу.

Тим легендарног везисте уживао је у победи од 2:0 над Кадизом у недељу на Камп Ноу, чиме је задржао осам бодова предности у односу на огорченог ривала Реал Мадрида на самиту Ла Лиге.

Победа је омогућена голом и асистенцијом Сергија Роберта, који је постигао гол, а затим је Роберт Левандовски наместио у сјајних неколико минута који се приближавао полувремену.

После звиждука на пуно радно време, Ћави је бранио свог колеге дипломца из Ла Масије који је заменио повређеног Педрија током прве утакмице плеј-офа Лиге Европе у четвртак и спреман је да почне у реваншу на Олд Трафорду ове недеље.

„Критике Сергија Роберта једна су од најнеправеднијих које сам видео“, рекао је Ћави.

„Увек игра добро где год да игра, никада се не жали, има спектакуларан став. Он је сјајан капитен, несебичан је и до краја је Барса“, додао је Ћави.

Иако је Ћави можда мало претеривао с обзиром на његових 30-ак година у игри од када га је Барца открила као предтинејџер, немогуће је не приметити мржњу коју Роберто добија од одређеног дела базе обожавалаца на мрежи.

Победа над Кадизом мора да је отежала гледање неким присталицама на Твитеру који су заменили Роберта и 55 милиона евра (58 милиона долара) који потписују Феран Торес.

Упркос Робертовој солидној статистици, Торес је изабран за играча утакмице и сматрао је да је прво полувреме било најбољих 45 минута које је одиграо у дресу Барсе од када је дошао из Манчестер ситија у јануару 2022.

За разлику од Ансуа Фатија, Торес је максимално искористио прилику да заблиста у ретком старту испред Рафиње, што је Чави приметио.

„Направио је корак напред да би стекао самопоуздање“, признао је главни тренер.

Торес је више волео да се фокусира на тимски напор у свом интервјуу после меча, међутим, рекавши да је удобно вођство Каталонаца на табели „одраз нашег рада“.

„Радили смо веома напорно од почетка сезоне и сада смо у одличном тренутку“, рекао је он.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/томсандерсон/2023/02/20/ревеалед-вхат-фц-барцелона-цоацх-кави-хернандез-саид-ис-оне-оф-тхе-мост-унфаир- ствари-икад-свједоци/