Ћави Хернандез је поново показао стручно управљање у игри у ФЦ Барселони са овом променом

Ћави Ернандес је још једном показао одличан менаџмент у игри са променама које је направио током узбудљиве победе ФК Барселоне од 3-2 у гостима код Левантеа у Ла Лиги у недељу увече.

Упркос томе што су извели три пенала, Луук де Јонг је последњим ударцем главом упутио ударац главом дубоко у зауставном времену значио да је Блауграна успела да оствари свој први тријумф на Естади Сиутат де Валенсији од 2018. године, док је Ернесто Валверде био на челу.

Барса је од тада такође имала четири тренера, али је још једном проницљива промена у односу на Ћавија Ернандеза, његова друга у четири дана, преокренула равнотежу меча на главу када су чипови пали.

У четвртак, против Ајнтрахта из Франкфурта у ватреном Дојче банк парку, Каталонци су такође губили са 1-0 у четвртфиналном прволигашком мечу Лиге Европе.

У другом полувремену, Ћави је затим довео Усмана Дембелеа и Френкиеја де Јонга који су преокренули срећу Блаугране и кренули у потез којим је Феран Торес изједначио. Због овога, Барса сада иде у реванш на Камп Ноу ове недеље са изједначеним балансом и са потпуно другачијим расположењем него што је још увек заостајала.

Ова камеја је била довољна да пар почне синоћ. Али опет са Барсом заостатком од 1-0 и Левантеом који се спремао да испали други пенал који је промашен, Ћави је одмерио како може да продужи Барсин низ од 14 утакмица без пораза на 15 и увео је Педија и Гавија.

Убрзо, пар се комбинује како би пронашао Дембелеа који је потом уписао своју 11. асистенцију у сезони. меч Карим Бензема и Лионел Месси када је Пиерре-Емерицк Аубамеианг главом погодио свој центаршут.

Само четири минута касније, Гави је потом кренуо у сензационалну трку у слалому на Дембелеовом десном крилу и одабрао Педрија да постигне свој трећи гол у пет утакмица, док је Барса завршила свој повратак.

Нажалост, трећи пенал за Леванте значио је да су домаћини поравнали резултат, али је ударац главом Луука де Јонга на смрт значио да је Барса отишла кући са три поена.

„Уложили смо велики напор, али нисмо играли добро у првом полувремену,” приметио је Ћави после. „Морамо да будемо самокритични. Били смо бољи у другом полувремену и имамо Луука и [Марка Андреа] тер Штегена који чине разлику.”

„[Ово су] три златна бода за останак у борби, ми смо и даље други и не можемо да оклизнемо. Без добре игре, победили смо“, закључио је тренер.

Али захваљујући његовом оштроумном менаџменту у игри, Барса и даље има шансу за ударац у Ла Лиги и остаје фаворит на континенту.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/томсандерсон/2022/04/11/кави-хернандез-агаин-демонстратед-екперт-ин-гаме-манагемент-ат-фц-барцелона-витх-тхис-цханге/