Тим Станге Рацинг осваја још једну победу током недељног Дигнити Голд ГТ Спринт трке Доублехеадер у Велоцитти и заузима друго место у укупном броју поена у шампионату

Место/Датум: ЧИКАГО, Илиноис – 5. април 2022. у 4:08 УТЦ · 2 мин читања
Извор: Теам Станге Рацинг

Објављени су резултати другог викенда Дигнити Голд ГТ Спринт трке у Велоцити у Сао Паулу, Бразил, са тимом Станге Рацинг који је однео победу у првој трци и завршио дан на другом месту за укупни бодовни шампионат.

У првој трци у недељу (трка 3 у укупном распореду), Педро Коста из тима Станге са бројем 77 Дигнити Голд Форд Мустанг стартовао је на 10. месту и одмах јуришао у први део чопора. Он је завршио као други у ПРО категорији, али му је на крају додељена победа након што је првопласирани кажњен са 20 секунди због непрописног ударања и гурања другог аутомобила са пута.

Коста је рекао:

„Мотоспорт је заиста импресиван, а за мене је то што долазим из ПРОАМ-а и сада победим на ПРО-у веома корисно. У одличној смо позицији да се такмичимо за шампионат. Можемо да се боримо за титулу, али биће потребна доследност да би се осигурало да ствари остану такве.”

Другу трку (укупна трка 4) победио је Тијаго Камило у аутомобилу број 21, који је конструисао и одржавао Тим Станге Рацинг. Педро Коста из тима Станге доживео је несрећу у првом кругу која је резултирала губитком предње каросерије и хаубе броја 77. Коста је, међутим, успео да одржи ауто и на крају је завршио на 11. месту.

Јохн Станге, Јр., председник и извршни директор Теам Станге Рацинг, изјавио је:

„Био је то још један успешан викенд за Тим Станге, Педра Косту и наш аутомобил број 77. Задовољство нам је што смо у укупном пласману на другом месту за бодовни шампионат и док почињемо да се припремамо за трећи викенд Дигнити Голд ГТ Спринт трке 1. маја, свиђа нам се замах који имамо. Наставићемо вредно да радимо ка нашем циљу да освојимо шампионат.”

О тиму Станге Рацинг

Тим Станге Рацинг се проширио на ИндиЦар серију 2019. године, заузевши 22. место у Индијанаполис 500. Његов циљ за 2022. и даље је да се доследно такмичи за победе у НАСЦАР Цуп серији, као и више тркачких формула у САД и на међународном нивоу. Тим Станге Рацинг има за циљ да изгради царство мотоспорта гледајући друге мотоспортске дисциплине које ће се такмичити 2023. заједно са НАСЦАР-ом и ГТ Спринт трком у Бразилу. За више информација пратите Теам Станге Рацинг на Инстаграму, Фацебооку и Твиттеру.

Извор: хттпс://ввв.цоинспеакер.цом/теам-станге-рацинг-анотхер-вин-сундаи-дигнити-голд-гт-спринт-раце/