Француз Мбаппе постигао је два гола у два минута и изједначио Аргентину са 2-2 са минутама игре

топлине

Француз Килијан Мбапе постигао је два гола за мање од два минута и изједначио Аргентину са 2-2 са мање од 10 минута до игре у финалу Светског првенства, у узбудљивој потрази за највећом титулом у спорту.

Кључне чињенице

Француз Килиан Мбаппе постигао је први гол Француске у 80. минуту утакмице, а потом га је пратио још једним голом у утакмици у 82. минуту, запањивши стадион у Катару.

Утакмом је скоро у потпуности доминирала Аргентина: Меси је Аргентину увео у игру у 23. минуту након што је реализовао једанаестерац након што је саиграча Анхела Ди Марију саплео Француз Усман Дембеле у петерцу.

У 36. минуту Ди Марија је повећао вођство Аргентине клиничким финишом из петерца после два брза додавања са средине терена.

Након што је аргентинска сјајност у нападу натерала Француску на задњу ногу, Француска је била приморана да изврши две ране замене у самом првом полувремену — заменивши Дембелеа и Оливијеа Жируа за Маркуса Турама и Рендала Коло Муанија.

Невс Пег

Меси – који се нашироко сматра највећим у својој генерацији – суочава се са француским нападом који предводи 23-годишњи Килијан Мбапе, којег многи сматрају наследником аргентинске звезде као најбољег играча света. Меси и Мбапе су ушли у финале као заједнички лидери на листи голова на турниру са по пет голова уз три и две асистенције. Аргентински навијачи се надају снажном наступу Месија—који је освојио све друге велике трофеје у игри. Аргентински талисман ће такође желети да превазиђе разочарање због пораза од Немачке са 1:0 у финалу 2014. године, где је пропустио прилику да постигне гол убрзо после полувремена. Историја такође мами француски тим и Мбапеа који настоје да постану први тим у шест деценија који је узастопно освојио светска првенства – што је последњи подвиг постигао Пелеов Бразил.