Викингс Форге Рецорд Повратак против Колтова после бруталног 1. полувремена

Минесота Викингси су урезали своје име у НФЛ књигу рекорда, остваривши највећи повратак у историји лиге у победи од 39-36 над Индијанаполис Колтсима. То је значајно достигнуће, које је надмашило незабораван повратак од 32 поена који су имали Бафало Билси 1992. када су победили Хјустон Оилерсе у спектакуларној утакмици плеј-офа.

Било је радости и славља на стадиону Ју-Ес Бенк када је Грега Џозефа са 40 јарди погодио из игре право и истинито кроз стативе, завршавајући еп са знаком узвика. Навијачи су били у делиријуму, а играчи скоро исто тако срећни.

Без обзира шта се дешава у наставку сезоне, Викинзи 2022. ће увек имати „Повратак“ у свом животопису.

Квотербек Кирк Казинс је био одушевљен на крају утакмице и његовом улогом у додавању за 460 јарди и 4 тачдауна. „Тако нешто се не дешава просечним људима“, Рођаци су рекли. "Дакле, поносан сам."

Једном када сви нападачи нестану у даљини, стварност суботње утакмице ће погодити. Чврста, одлучна игра у другом полувремену је једна ствар, али начин на који су Викинзи изашли на почетку утакмице и начин на који је прво полувреме било спорно било је сасвим друго.

Био је то грозан напор од почетног ударца до последњих секунди, а ни ово не треба заборавити. Противник је очигледно један од најгорих тимова у НФЛ-у. Откако је власник Џим Ирсеј отпустио Френка Рајха и ангажовао неискусног Џефа Сабота да тренира тим у новембру, Колтси су се претворили у низ срамотних покушаја који су их оставили на дну лиге.

Да, Колтси су победили у 4 утакмице ове сезоне, а постоје тимови као што су Тексашани, Беарси и Бронкоси који имају лошије резултате, али тешко је замислити тим који заправо игра лошије од Колтса.

Тај тим је ушао и тукао Викинге 30 минута. Било је јасно од тренутка када је Даллис Фловерс узвратио почетни ударац на 49 јарди да тим главног тренера Кевина О'Конела није био спреман за игру. Пошто су Викинзи показали сличан недостатак припреме у претходној утакмици против Детроит Лајонса, ово је веома забрињавајуће.

Једно је заостајати за наглим лавовима на путу, али је сасвим друго добити батине код куће од стране слабића из Индијанаполиса.

Једноставно је све кренуло наопако у првом полувремену. Колтси су морали да одиграју скоро цело полувреме без бека Џонатана Тејлора, али су могли да се крећу горе-доле по терену док су Мет Рајан, Зак Мос, Деон Џексон и Мајкл Питман правили штету. Ово није баш НФЛ-ов еквивалент Мурдерерс Ров-у. Рајан је старац који ради на испарењима, а остали су једноставно просечни Џои који не би требало да буду у стању да потврде своју колективну вољу.

Специјални тимови су несрећно подбацили, са блокираним ударцем који је резултирао тачдауном, а Казинс је допринео катастрофи у првом полувремену својим пресеком у другој четвртини који је узвратио 17 јарди за тачдаун од стране слободног безбедносног Џулијана Блекмона.

Наде у средини сезоне да ће Викинзи наставити да слажу победе и да су легитимни кандидат да представљају НФЦ у Супер Боулу су нестале. Упркос својих 10 ранијих победа, изгубили су пут. Одбрана се редовно гура и била је међу најпопустљивијим јединицама у лиги, и нико их није сматрао легитимном претњом да ураде било шта осим да изгубе у првој или другој рунди плеј-офа.

Али онда се десило друго полувреме, и Викинзи су урадили нешто што ниједан други НФЛ тим никада раније није урадио. Цоусинс је био отпоран и прилично бриљантан у вожњи тима. Далвин Кук је јурио 95 јарди, а његов сјајни тачдаун од 64 јарде након што је ухватио пас у четвртој четвртини био је препознатљива игра повратка. КЈ Осборн је одиграо најбољу утакмицу у својој каријери, а Џастин Џеферсон је био његов уобичајени спектакуларан.

Одбрана се коначно потврдила, пошто је линебацкер Ериц Кендрицкс имао 12 потеза и џак, За'Дариус Смитх је изнудио 2 фумблеа, Даниелле Хунтер је имала 1.5 врећа, а Цхандон Сулливан је био по целом терену. Требало је да буде заслужан за постизање изједначеног тачдауна када је повратио петљање и вратио га у енд зону, али званичници су прекинули игру јер су приметили да је Џексон изгубио контакт. Није било ни близу.

Била је то победа која је донела место у књизи рекорда и изборила дивизију. То није избрисало многе проблеме које овај тим има, али је онај који ће живети годинама.

То је нешто на чему се може градити са још само 3 утакмице у регуларној сезони.

Извор: хттпс://ввв.форбес.цом/ситес/стевесилверман/2022/12/18/викингс-форге-рецорд-цомебацк-агаинст-цолтс-афтер-брутал-1ст-халф-дисплаи/