Паррис Тодд зарадио троструку круну на отварању АПП Тоура 2023

Први догађај 2023 Удружење професионалаца за пиклбол (АПП) турнеја је у књигама. Протеклог викенда, АПП Сунмед Пунта Горда Опен одржана је у комплексу ПицклеПлек на територији Флорида Соутхвестерн Стате Цоллеге у Пунта Горди на Флориди. Скоро 700 професионалних и аматерских играча борило се на 16 наменских терена ПицклеПлек-а у северном предграђу Форт Мајера под ведрим небом.

Ово је почетак прелазне године за АПП. Један број њихових врхунских играча на турнеји из прошле године потписао је ексклузивне уговоре са својим конкурентом за 2023., а један број њихових водећих сениорских професионалних шампиона из 2022. најавили су такмичење у тиму. Међутим, они који су мислили да је АПП у невољи не читају листове чаја из спорта.

Скоро 40 професионалаца учествовало је у извлачењу појединачно или дубл, 45 мушких професионалаца је ушло у жреб синглова (остављајући огромну листу чекања изнад пуног жреба од 32 играча који је догађај могао да подржи), а жреб за сениоре професионалаца био је исто тако пун као и они нормално јесу. Про Пицклебалл је жив и здрав, а АПП је пуном паром напред.

Догађај је истакнут наступом Парриса Тодда, који је за викенд освојио „Тру круну“. Освојила је професионални сингл, професионални дубл и мешовити професионални дубл. Хантер Џонсон је добио „двојку“ за викенд (победио је сам у Про Синглесу и сарађивао са Тодом у Микед), али је мало пао у мушким Про Дубловима. Одличан викенд за Тода, који долази из оближњег Форт Мајера и уживао је у игрању на тлу близу куће.

Хајде да поновимо акцију.

--------

Професионални сингл, резиме:

#1 Хантер Џонсон узео је прву мушку титулу Про Синглес у 2023. и тражиће да се надогради на свом 6. месту у АПП Про Синглес прошле године. У финалу се суочио са професионалцем из Ричмонда, из Вирџиније, 11. Џонатаном Медином Алварезом, који је узео три носиоца у првих 10 да би ушао у финале победничке групе, а затим је узео бр. 3 Јејтса Џонсона (брата Хантера ) да освоји меч за златну медаљу у недељу. Упркос томе што је Хантер изгубио гем у финалу победничке групе, Медина Алварез није успела да постигне ништа у мечу за златну медаљу, а Хантер Џонсон није могао да промаши, што је резултирало победом од 3,5 златне медаље за играча из Тексаса.

злато: Хунтер Јохнсон. сребро: Џонатан Медина Алварез. Бронза: Иатес Јохнсон

--------

Мушкарци, професионални дубл, резиме

1. носиоци Кајл Јејтс и Андреј Даеску су прошли кроз жреб, испустивши само једну утакмицу на путу до златне медаље. У победничком финалу, извели су браћу Јохнсон Хунтер & Иатес како би гарантовали место у недељном финалу. Џонсон & Џонсон (без везе са корпорацијом), који је прошао у рунде за медаљу као 7. носилац, а затим изгубио тежак тај-брејк од искусног тима Џоија Фаријаса и Андреаса Сиљестрома (петог носиоца) и задовољио се бронзом. Фариас и Сиљестром нису могли много да ураде са Јејтсом и Даескуом, изгубивши финалних 5. Потражите више ове године од браће Џонсон, пошто су се у потпуности окренули Пиклболу након што су тек започете професионалне тениске каријере.

злато: Иатес/Даесцу. Сребро: Фариас/Сиљестром. Бронза: Јохнсон/Јохнсон.

--------

Жене Про Синглес Рецап

Професионални женски жреб је прошао у полуфиналу, а четири прва носиоца су напредовала без испуштања утакмице. #1 Паррис Тодд се пласирала у финале победничке групе, где је срушила #3 Еву Радзиковску и освојила место у недељном мечу за златну медаљу. Раџиковска ипак није могла да изнуди реванш, изгубила је реванш полуфинала против број 2 Меган Фаџ и задовољила се бронзом. У финалу су се Тод и Фаџ (који су прошле године завршили на 4. и 5. месту на ранг-листи АПП про синглова) суочили у недељу ујутро. Тодд је контролисао игру, а Фаџ је храбро одржавао другу игру у животу, избегавши више меч лопте, али је на крају изгубио 5,6.

злато: Паррис Тодд. сребро: Меган Фудге. Бронза: Ева Радзиковска

--------

Жене, професионални дубл, сажетак

Паррис Тодд се удружио са легендарном Симоне Јардим, која је очигледно одложила своје планове за пензионисање, да узме титулу у женском професионалцу у дубловима као носилац број 1. Борили су се против 4. носиоца Меган Фуџ и Аликс Троунг, које су победиле у финалу губитничке групе над бр. 2 носиоцима Сузаном Бар и Боби Оширо да би освојиле меч за златну медаљу. Тамо, Фудге/Труонг су изнудили одлучујућу игру победника-узимајући све надмашивши Тодд/Јардим два узастопна 8,8. Међутим, у последњој утакмици, екипа број 1 се прегруписала и освојила златну медаљу са 15-8. Победа је Тоду гарантовала троструку круну за викенд.

злато: Тодд/Јардим. сребро: Фудге/Труонг. Бронза: Барр/Осхиро

--------

Рекапција мешовитих професионалних парова

Двојица професионалних победника у синглу Тод и Хантер Џонсон удружили су се у такмичењу мешовитих парова и крстарили до титуле као 3. носилац. Они су узнемирили први носиоце Симоне Јардим и Андреи Даесцу иу финалу победничке групе иу мечу за златну медаљу. #1 носиоци Милан Ране и ЦЈ Клингер су освојили више носилаца иу победничком и у пораженом рангу да би освојили бронзу.

злато: Тодд/Јохнсон. сребро: Јардим/Даесцу. Бронза: Ране/Клингер.

--------

Кратки преглед такмичења Сениор Про Цомпетитион

• Мушкарци Сениор Про Синглес: #9 Стеве Рогерс је двапут победио Марка Палуса #1 да би зарадио злато.
  • Мушкарци, сениорски дубл: Мирчеа Морариу, који је прошле године завршио на 2. месту у комбинованом пласману сениора АПП-а, удружио се са Даном Гранотом да би освојио злато. Тим са 10. носиоцем, Метју Шилер/Мартин Рајст, победио је тимове са искусним сениорским професионалцима попут Пола Олина и Џона Сперлинга и освојио сребро.
  • Жене Сениор Про сингл: Бет Белами, доминантна 1. женска сениорка професионалка из 2022. године, наставила је тачно тамо где је стала са златом у синглу, победивши у финалу број 6 Џени Маркос.
  • Жене, сениорке, професионални дубл: Беллами се удружио са Натхалие Багби како би узели титулу у Про дубловима као носиоци број 1 и зарадили дупло. Ово је био једини жреб за викенд који је завршио злато/сребро/бронзану креду за носиоце.
  • Мешовити сениорски парови: Четврти носиоци Ева Велшер и Хозе Дериси су се издржали у игри за златну медаљу против најбољих носилаца Беламија и Џејмеа Онсинса Де Оливеире, победивши у игри победник узима све са 4-15 за злато и одузевши Беламију троструку круну.